رأی‌گیری در روز جمعه با دستور وزیر کشور آغاز می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 13 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۹۲۸۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵
سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه این ستاد آمادگی کامل را برای برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ دارد، گفت: انتخابات، صبح جمعه با دستور وزیر کشور آغاز می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ "سید اسماعیل موسوی" با تشریح این موضوع که کار انتخابات در وزارت کشور از یک سال پیش در کشور آغاز شده است، گفت: ستاد انتخابات کشور با آمادگی کامل به دنبال برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد است.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور افزود: ستاد انتخابات کشور با استفاده از فناوری‌های نوین در تجمیع و شمارش آراء در تلاش است نتایج را در سریعترین زمان به اطلاع عموم مردم ایران برساند.

وی با اشاره به اینکه روند رأی گیری با دستور وزیر کشور در اول صبح جمعه آغاز می‌شود، گفت: بعد از دستور وزیر کشور، کار رأی‌گیری در تمام شعب مستقر در سرتاسر کشور آغاز می‌شود و مجریان ما آماده اخذ رأی از شهروندان عزیز کشورمان خواهند بود.

موسوی بیان کرد: برای همه کشور انتخابات سراسری ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا برگزار خواهد شد و در ۶ استان انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و در ۴ استان انتخابات خبرگان رهبری را هم خواهیم داشت.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: احزار هویت افراد به صورت الکترونیکی انجام خواهد گرفت و به دلیل شیوع کرونا فرآیند‌های اخذ رأی هم با رعایت حداکثری شیوه نامه‌های بهداشتی خواهد بود.

موسوی در خصوص شمارش آراء گفت: در شعب اخذ رأی صندوق‌ها بازگشایی و آرا شمارش و به وسیله دستگاه احراز هویت به بخشداری و فرمانداری و در نهایت به ستاد انتخابات ارسال می‌شود.

وی گفت: در انتخابات ریاست جمهوری، اطلاعات همزمان به شورای نگهبان هم ارسال می‌شود و تجمیع بین شورای نگهبان و وزارت کشور انجام می‌گیرد و نتیجه به اطلاع مردم ایران اعلام خواهد شد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور بیان کرد: چینش شعبه‌ها با انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره‌ای خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی خواهد بود و طبق همین فرآیند شمارش آراء و اعلام نتایج هم به همین ترتیب خواهد بود.

موسوی اضافه کرد: البته در برخی از مراکز استان‌ها به دلیل الکترونیکی بودن انتخابات، کار شمارش و اعلام نتایج سریعتر خواهد بود.

 سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: امید داریم با مشارکت همگانی انتخابات سالم، قانونی و مشارکتی در جمعه هفته پیش رو در کشور داشته باشیم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °