زاکانی: حق نداریم با سرمایه‌های مردم بازی کنیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 06 مهر 1400
کد خبر : ۸۱۹۲۸۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: ظرفیتی که می‌تواند برای جریان انقلاب پیروزی را خلق کرده و جامعه را به صحنه بیاورد باید مد نظر قرار گرفته و مورد اجماع نامزد‌ها قرار گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "علیرضا زاکانی" نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امروز (سه‌شنبه، ۲۵ خرداد) در نشست خبری گفت: دنبال این هستم که ما پنج نفر با هم صحبت کنیم و مردم را معطل نکنیم. هر کدام از این پنج نفر نشان دادند که برنامه‌هایی برای اداره کشور دارند و برخلاف دو نفری که در جریان مقابل هستند و اگر نوشته‌هایشان را از آنها می‌گرفتیم، نمی‌دانستند که درباره چه چیزی صحبت کنند.

وی افزود: برخلاف آنها که برایشان نوشتند و آمدند، قرائت کردند و حاضر نشدند با ما پیرامون مسائل اقتصاد مناظره کنند. دوستان ما برنامه‌های جدی دارند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: ظرفیتی که می‌تواند برای جریان انقلاب پیروزی را خلق کرده و جامعه را به صحنه بیاورد باید مد نظر قرار گرفته و مورد اجماع نامزد‌ها قرار گیرد.

زاکانی گفت: امروز فرصت بزرگی برای جریان انقلاب ایجاد شده، ما حق نداریم با سرمایه‌های ملت بازی کنیم، مگر آنکه ظرفیت کشور به گونه‌ای باشد که پیروزی قطعی باشد و حضور افراد موجب مشارکت بیشتر شود.

وی افزود: خواهش من این است که دوستان منطق و استدلال را جای احساس بگذارند و به جای دعوت به خود، مردم را به جریان انقلاب دعوت کنند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: همیشه گفته‌ام جریان انقلاب فراتر از افراد است، این اشتباه بزرگی است که افراد خودشان، خودشان را دعوت کنند و این منطق را تبلیغ می‌کنند. اینکه من بگویم من محور عالم هستم بیایند و دور من جمع شوند غلط است. نباید لجبازی کرد.

زاکانی گفت: دولت تدبیر وقتی که کشور را تحویل گرفت، ضریب بیکاری در کشور حدود ۱۰ درصد بود. الان هم ادعا دارند ضریب بیکاری همین قدر است، اما آمارسازی کرده و این ادعا‌ها را بیان می‌کنند در تحقیقی که در مرکز پژوهش‌های مجلس انجام دادیم به این نتیجه رسیده‌ایم که ضریب بیکاری ۱۳ درصد است علاوه بر اینکه ۳ و نیم میلیون نفر زنان سرپرست خانوار در این آمار قرار ندارد، دولت مکلف بود زنان خانه‌دار را بیمه کند، اما این کار را نکرد.

وی افزود: کارگران فصلی و کارگران ساختمانی در این آمار دیده نشده‌اند.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری بیان کرد: دولت ۳۴ هزار میلیارد تومان از بودجه، دولت آینده را پیش خور کرده است و بدهی برجا گذاشته است. دولت به دنبال این بود که با کمک خارجی مشکلات کشور را حل کند و پایه غلطی را گذاشت و انتظاراتی را در خارج از کشور ایجاد کرده است که میراث این دولت است در حالی که می‌توانست پایه بالاتری را برای تفاهم ایجاد کند.

زاکانی با بیان اینکه در خارج از کشور مطالبات اساسی را فراروی ایران قرار دادند، گفت: دولت می‌توانست مشکلات را حل کند، دولت در مذاکرات باید پایه بالاتری از مذاکرات را قرار می‌داد.

وی افزود: دولت روحانی ویرانه و کار سختی را تحویل دولت آینده می‌دهد، دولت آینده قطعا می‌تواند مشکلات را حل کند. چون فرصت‌های طلایی در داخل کشور ما وجود دارد. دولت به جای اینکه از تورم و پول نفت خود را اداره کند، باید جهش تولید را در دستور کار قرار دهد تا مشکلات کشور را حل کرده و درآمد پایداری به دست آورد. این درآمد پایدار، مالیات است، مالیات را باید برای کارایی اقتصادی و توزیع مناسب ثروت و عدالت استفاده کنیم.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: دولت، کشور را در وضعیت اسفناکی قرار داده است، اما این کشور توانمندی‌هایی دارد که می‌تواند پیشرفت کند، در سال اول مردم تغییر را احساس خواهند کرد و در پایان چهار سال تحول را خواهیم دید.

زاکانی گفت: ما فضای مجازی را یک فرصت برای کشور می‌دانیم، معتقدیم فیلترینگ یک کاسبی است.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸.۷۹°    ۲۱.۹۹°