حمایت ویژه از شرکت‌های دانش بنیان حوزه کشاورزی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۹۳۱۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۸
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: در حال حاضر به دلیل کمبود شرکت‌های دانش‌بنیان بخش کشاورزی، فناوری‌های این حوزه نیز بسیار کم است و این دسته از شرکت‌ها به صورت ویژه مورد حمایت قرار می‌گیرند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "سورنا ستاری" امروز (سه شنبه) در حاشیه افتتاح مجتمع فناروی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری در گفتگو با خبرنگاران افزود: هر هر حوزه‌ای که تعداد و فعالیت شرکت‌های دانش بنیان کم باشد، کشور نیز دچار ضربه پذیری بیشتر در همان حوزه می‌شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اعلام این که تحریم سبب شد تا شرکت‌های دانش بنیانی که در برخی از حوزه‌ها کم کار بودند، فعال‌تر شوند، گفت: در حوزه کشاورزی شرکت‌های دانش بنیان بسیار کم هستند و تکنولوژی در این بخش به سختی وارد کشور شده است.

ستاری فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در زمینه بیوتکنولوژی محصولات کشاورزی را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: یکی از اولویت‌های ۲ سال اخیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امنیت غذایی بود و به همین دلیل هم حمایت‌ها به سمت ایجاد شرکت‌های دانش بنیان حوزه کشاورزی بوده است.

وی به تحریم لاین‌های مختلف کشاورزی در چند سال اخیر اشاره کرد و گفت: اگر چه شرکت‌هایی در این حوزه داشته ایم، اما نیاز به حضور فعال‌تر دانشگاه‌های کشور در بخش امنیت غذایی داریم.

معاون رییس جمهوری از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری به عنوان پایه اصلی برای جهت گیری در حوزه شرکت‌ها دانش بنیان کشاورزی نام برد و افزود: جوانان خوبی در مازندران در حوزه ایده‌های جدید داریم که باید مورد توجه قرار بگیرند.

وی با بیان این که در یک سال و نیم اخیر همزمان با شیوع ویروس کرونا شرکت‌های دانش بنیان بخش سلامت کولاک کردند، ادامه داد: در حال حاضر در بخش تولید کیت‌های تشخیص و مواد مصرفی و دارو‌های جدید و حتی و مواد اولیه دارو‌های بیماری کووید ۱۹ در داخل مشکلی نداریم.

معاون رئیس جمهوری با بیان این که در حوزه واکسن کرونا و مواد اولیه آن شرکت‌های دانش بنیان در حال فعالیت هستند، گفت: در بخش تجهیزات پزشکی نیز بیمارستان‌های کشور مشکل ندارند و داخلی سازی توسط شرکت‌های این بخش روز به روز در حال گسترش است.

ستاری سفر یک روزه اش به مازندران را صبح امروز از شهرستان آمل شروع کرد. وی تاکنون علاوه بر رونمایی از چند محصول دانش بنیان در آمل، بازدید از نمایشگاه محصولات فناورانه حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی مازندران، مجتمع فناوری دانشگاه علوم کشاورزی ساری را افتتاح کرد.

نشست با فعالان حوزه دانش بنیان و بررسی مسایل و مشکلات آنان برنامه بعدی معاون رییسی جمهوری در سفر به مازندران است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °