جهانگیری: امیدوارم روز جمعه به جشن ملی مردم ایران تبدیل شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 15 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۹۳۸۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۷
معاون اول رئیس جمهور گفت: امیدواریم روز جمعه ۲۸ خرداد به یکی از روز‌های خوب و جشن ملی مردم ایران تبدیل شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای اسحاق جهانگیری امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیأت دولت و در جمع خبرنگاران تصریح کرد: انتخابات براساس اندیشه و آرمان‌های انقلاب و قانون اساسی، مسیر تحقق دموکراسی و مهمترین پایه و اصل جمهوریت نظام است. آقای جهانگیری افزود: تجلی تحقق این مهم در مشارکت حداکثری است و یک وظیفه ملی و الزامات توسعه سیاسی است.

وی گفت: شرط لازم برای تحقق مشارکت حداکثری هم منوط به این است که دستگاه سیاستگذار ناظر و مجری، تعهد و التزام به قانون اساسی کشور داشته باشد و هم مردم و جریانات سیاسی نسبت به انتخابات حساسیت داشته باشد.

معاون اول رئیس جمهور افزود: تاکید مکرر مقام معظم رهبری در انتخابات‌ها و به طور خاص برای انتخابات ریاست جمهوری همواره بر مشارکت حداکثری بوده خصوصاً این که انتخابات‌های اخیر ایشان با یک تعبیر خاصی درباره حضور مردم در انتخابات صحبت کردند.

آقای جهانگیری گفت: ایشان یکی دو بار با این تعبیر که اگر کسی نظام و رهبری را هم قبول ندارد به خاطر ایران در انتخابات شرکت کند و این نشان دهنده جایگاه منحصر به فرد انتخابات در اقتدار کشور و ایران است.

وی افزود: فکر می‌کنم هر کسی که به آینده ایران فکر می‌کند حتماً باید به اقتدار ایران فکر کند و حتماً انتخابات و بالا بردن جایگاه اقتدار ایران در منطقه و نظام بین الملل بسیار تأثیرگذار است.

معاون اول رئیس جمهور گفت: به همین دلیل انتظار می‌رفت که شورای نگهبان به نحوی عمل کند که بتواند از انتخابات پیش رو یک انتخاب حداکثری و رقابتی بوجود بیاورد.

آقای جهانگیری افزود: متأسفانه چنین نشد حتی به نقطه‌ای رسید که مقام معظم رهبری در عدم احراز صلاحیت برخی از کاندیدا‌ها به دلیل گزارش‌های غلط، گفتند که ظلم و جفا شده که باید جبران می‌کردند که تا الان جبرانی انجام نگرفته است.

وی گفت: ما الان با گلایه‌ای از سوی افراد و مردم روبرو هستیم و فکر می‌کنم که باید گلایه‌ها را در این مقطع کنار بگذاریم و به ایران و آینده کشور و جمهوری اسلامی ایران فکر کرد و به همین خاطر باید برای صیانت از جمهوریت نظام و دفاع از صندوق رأی همه باید پای صندوق رأی حاضر شویم و به نامزدی که فکر می‌کنیم می‌تواند در دفاع از جمهوریت نظام و حقوق اکثریت مردم و گذر از این مشکلات پیچیده‌ای که امروز پیش روی مردم است برنامه جامعی دارد و می‌تواند دولت قوی‌ای را شکل دهد، رأی دهیم.

معاون اول رئیس جمهور افزود: امیدواریم این جمعه ۲۸ خرداد به یکی از روز‌های خوب و جشن ملی مردم ایران تبدیل شود.

آقای جهانگیری گفت: ما دو انتخابات مهم داریم هم نقش رئیس جمهور در کشور بسیار تعیین کننده است در حل مسائل بین المللی به ویژه در مقطعی که در حال مذاکره با دنیا هستیم، برای لغو تحریم‌ها و هم انتخابات شورا‌ها بسیار مهم است.

معاون اول رئیس جمهور افزود: مسائل زیادی در اداره شهر‌های کشور داریم که مسئولیت آن‌ها با شهردار‌ها و شورای شهر است، همین طور در روستا‌ها مهمترین سازمانی که برای اداره روستا وجود دارد شورا‌های روستاست، این شورا‌ها از جایگاه مهمی برخوردارند و ان شاءالله با حضور مردم این انتخابات برگزار شود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲.۵۹°    ۲۵.۹۹°