آمادگی وزارت کشور برای برگزاری انتخابات با شکوه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۹۴۱۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۷
وزیر کشور گفت: وزارت کشور آماده برگزاری انتخابات با شکوه ۲۸ خردادماه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "عبدالرضا رحمانی فضلی" امروز (چهارشنبه، ۲۶ خرداد) در نشست خبری با رسانه‌های خارجی گفت: انتخابات در روز ۲۸ خرداد از ساعت ۷ صبح تا ۱۲ شب برگزار می‌شود و امکان تمدید تا ساعت ۲ بامداد هم وجود دارد.

وزیر کشور افزود: ۶۶ هزار و ۸۰۰ شعبه اخذ رأی برای انتخابات ریاست جمهوری و ۷۵ هزار و ۱۵ شعبه هم برای انتخابات شورا‌های شهر و روستا داریم.

وی بیان کرد: دلیل زیاد بودن شعب اخذ رأی در انتخابات شورا‌ها برای این است که در برخی روستا‌ها فقط صندوق رأی سیار برای انتخابات ریاست جمهوری استفاده می‌شود.

بیش از ۵۹ میلیون واجد شرایط رأی

رحمانی فضلی گفت: ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر واجدین شرایط رأی داریم، که از این تعداد ۲۹ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۳۸ نفر مرد و ۲۹ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۲۶۹ نفر را هم بانوان تشکیل می‌دهند.

وزیر کشور افزود: در این دوره از انتخابات حدود یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر هم رأی اولی‌ هستند که از این تعداد حدود ۷۰۶ هزار و ۹۸۸ نفر آقایان و ۶۸۵ هزار و ۱۶۰ نفر هم بانوان تشکیل می‌دهند.

وی تأکید کرد: وزارت نیرو به دستور رئیس جمهور مکلف شده است در روز انتخابات، برق سراسر کشور به ویژه شعب اخذ رأی را تأمین کند.

رأی تقلبی در انتخابات منتفی است

رحمانی فضلی گفت: امکان رأی تقلبی به دلیل وجود دستگاه‌های آفلاین احراز هویت در انتخابات منتفی است. به دلیل تعطیلی مدارس، مساجد و دانشگاه‌ها در شرایط کرونایی و محدودیت‌هایی که قرار دادیم، شرایط ویژه‌ای در این دوره ایجاد شده است.

امکان رأی دادن بیماران کرونایی در قرنطینه

وزیرکشور بیان کرد: حدود ۲۳ درصد از کل شعب رأی گیری در کشور سیار هستند و با همکاری وزارت بهداشت، بیماران کرونایی در قرنطینه هم می‌توانند رأی دهند.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °