پیش‌بینی پروتکل‌های بهداشتی در روز انتخابات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۹۴۲۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۶
سخنگوی ستاد ملی مقابله کرونا در توصیه‌ای از معاونان بهداشت و رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خواست بر پروتکل‌های بهداشتی برای حضور مردم پای صندوق‌های رأی به صورت ویژه نظارت کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "علیرضا رئیسی" گفت: جمعه ۲۸ خرداد انتخابات ریاست جمهوری و شورا‌های اسلامی شهر و روستا در پیش است و بر حسب وظیفه ذاتی که داریم حتما نیاز است سلامتی حضور مردم را پای صندوق‌های رأی تضمین کنیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله کرونا افزود: این اطمینان را می‌دهیم که طوری پروتکل‌های بهداشتی را تدارک دیده‌ایم که برای حضور مردم پای صندوق‌های رأی هیچ مشکلی پیش نمی‌آید.

معاون بهداشت وزیر بهداشت بیان کرد: در مرحله نخست ۱۰ هزار صندوق نسبت به دوره قبل بیشتر شده و دوم اینکه مدت زمان رأی‌گیری از هفت صبح شروع خواهد شد و قابل تمدید تا ۲ بامداد شنبه خواهد بود.

رئیسی گفت: این افزایش صندوق و زمان برای کاهش تجمعات پیش بینی شده تا مردم بتوانند برای رأی دادن زمان و شعبه خلوت‌تر را انتخاب کنند.

معاون بهداشت افزود: وزارت کشور هم تمهیدی اندیشیده که می‌تواند شعب خلوت‌تر را به مردم برای حضور پای صندوق‌های رأی معرفی کند.

وی ادامه داد: تجمعی پای صندوق‌ها نخواهیم داشت، چون پروتکل‌ها طوری طراحی شده که اگر هم صفی تشکیل شد خارج از فضای بسته با فاصله گذاری اجتماعی باشد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: افرادی هم که در فضای بسته رأی می‌دهند تجمعی پای صندوق‌ها نخواهند داشت تا نگران انتقال بیماری باشیم.

رئیسی گفت: اثر انگشت هم برای پیشگیری از انتقال بیماری حذف شده و توصیه کردیم که افراد خودکار شخصی همراه داشته باشند؛ بنابراین توصیه می‌کنیم همه در انتخابات حضور پرشور داشته باشند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: حضور پرشور و قوی مردم در انتخابات می‌تواند یک پشتوانه قوی برای کشور باشد.

وی افزود: توصیه‌های لازم به دوستان حاضر بر سر صندوق‌ها مبنی بر استفاده از ماسک، دستکش، تهویه فضا شده است و همکاران بهداشتی برای نظارت بر رعایت پروتکل‌ها در شعب حضور خواهند داشت.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: به همه همکاران علاوه بر نظارت و ارائه مشورت، توصیه کرده‌ایم اخلاق و منش خود را به خوبی نمایش دهند تا محیط خوبی برای برگزار کنندگان انتخابات و رأی دهندگان فراهم آورند تا هیچ مشکلی به وجود نیاید.

وی افزود: به حوزه‌های رأی‌گیری توصیه می‌کنیم که برای مردمی که در فضای باز برای رأی دادن قرار می‌گیرند شرایطی فراهم شود که در آفتاب نباشند و سایه بان‌های مناسب در مکان وجود داشته باشد.

رئیسی گفت: به عنوان معاون بهداشت و سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید می‌کنم که دست به دست هم دهیم تا شاهد حضور پرشور مردم پای صندوق‌های رأی باشیم و به صورت قوی این انتخابات برگزار شود، زیرا حضور بیشتر مردم یعنی پشتوانه قوی برای کشور و نظام. از همگان به ویژه وزارت کشور و همکاران خود برای زحماتشان در این انتخابات قدردانی می‌کنم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °