پیروزی مقاومت نتیجه وحدت داخلی و حمایت آزاداندیشان جهان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 02 آبان 1400
کد خبر : ۸۱۹۴۵۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۵
اسماعیل هنیه پیروزی در نبرد با اشغالگران در غزه را دسترنج عواملی مرکب از مقاومت، وحدت مردم، حمایت‌های امت و همبستگی آزاداندیشان جهان با قدس و مسجدالاقصی دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر، اسماعیل هنیه در سخنانش در رباط، پایتخت مغرب، دیدارش از این کشور را پاسخ به دعوت از رهبران حزب عدالت و توسعه، که نخست وزیر آنان را نمایندگی می‌کند و همچنین بنا به خواست پادشاه مغرب دانست و با تشکر از استقبال و محبت شهروندان مغربی، گفت، نگاه ما به شهروندان مغربی، از هر گروه و طیفی، این است که آنان عمق راهبردی مردم، قضیه فلسطین، قدس و مسجدالاقصی هستند.

رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد، دیدار امروز ما سرآغاز دیدارهایمان در این کشور است و ما این آغاز را، مبارک می‌دانیم، جدول دیدارهایمان در مغرب، پربار است، من و برادرانم در کادر رهبری جنبش آرزومندیم این دیدار‌ها نتایج مورد انتظار ما از تمامی گروه‌ها و طیف‌های مغرب را به دنبال داشته باشد، ما امروز در برابر تحولاتی با ابعاد استراتژیک قرار داریم، تحولاتی که قضیه فلسطین به ویژه قدس، با آن مواجه شده است. حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به قدس را هم شما و هم همه جهانیان شاهد بودند، حمله‌ای که در ماه مبارک رمضان آغاز شد، تلاش برای بیرون راندن ساکنان محله شیخ جراح و تلاش برای تسلط بر باب العامود و همچنین سازماندهی راهپیمایی‌ها برای شهرک نشینان، که هدف هتک حرکت به مسجد الاقصی بود، بخشی از این اتفاقات است.

ما به عنوان مردم فلسطین به نمایندگی از امت، در خط مقدم وظیفه داشتیم در برابر سلطه طلبی رژیم صهیونیستی بایستیم و با جانمان از مسجدالاقصی محافظت کنیم تا طرح‌های آنان را که طرح‌هایی برای سرقت تاریخ و جغرافیا، تجاوز به شهروندان ما در قدس، هتک اصول مورد نظر امت و میراث انبیاء در قدس و مسجدالاقصی بود باطل کنیم، مردم ما از هر مکانی در فلسطین حتی از اراضی ۱۹۴۸ برای دفاع از مسجدالاقصی برخاستند تا با اعتکاف در این مسجد، با گله‌های شهرک نشین مقابله کنند. این مردم به همراه نوار غزه، مقاومت و به ویژه گردان عزالدین القسام، شرایط را به میدان رویارویی با دشمن تبدیل کردند، به همین دلیل دشمن نتوانست هتک حرمت قدس و مسجدالاقصی را طولانی کند و مقاومت هم توانست در این میدان شکست نظامی، سیاسی و امنیتی را بر دشمن اشغالگر وارد کند.

اسماعیل هنیه گفت، اگر در گام اول فضل الهی و پس از آن اتحاد تمامی مردم فلسطین و حمایت‌های مردم در جهان عرب و اسلام نبود این مقاومت قهرمانانه و این پیروزی بزرگ به دست نمی‌آمد، مردم در جهان اسلام و عرب برای حمایت از قدس و مسجدالاقصی به خیابان‌ها آمدند و از مردم فلسطین در این نبرد حمایت کردند همان گونه که آزاداندیشان جهان حمایت کردند.

شرایط نشان داد که حتی در مجامع غربی، داستان سرایی‌های اشغالگران، جایگاه برتر ندارد. دیگر این جهان تاب و توان تداوم این اشغالگری، کشتار و برنامه‌های اشغالگرانه را ندارد به همین دلیل باید گفت پیروزی به دست آمده دسترنج عوامل مرکب از مقاومت، وحدت مردم، حمایت‌های امت و همبستگی آزاداندیشان جهان در حمایت از قدس و مسجدالاقصی بود. ما این بار حتی در مواضع رسمی برخی کشور‌های اروپایی و غیر اروپایی هم شاهد جنبش بی سابقه‌ای بودیم.

اسماعیل هنیه، پیروزی به دست آمده در نبرد اخیر با اشغالگران متجاوز در نوار غزه را دسترنج عواملی مرکب از مقاومت، وحدت مردم، حمایت‌های امت و همبستگی آزاداندیشان جهان با قدس و مسجدالاقصی دانست.

رئیس دفتر سیاسی حماس ادامه داد، برای مراحل پس از پیروزی، در برابر ما ماموریت‌های بزرگی قرار دارد، در این زمینه با برادرانمان در مغرب، اعم از نخست وزیر و احزاب و گروهها، بررسی‌های عمیقی خواهیم داشت و می‌دانیم این مبحث یکی از مباحث مورد نظر عالیجناب، پادشاه، است، زیرا روابط مغرب با فلسطین تنها برای زمان اضطرار نیست همانگونه که لحظه‌ای و مبتنی بر مصلحت محض نیست، روابط این کشور با ما مثل روابط دیگر کشورها، روابطی دینی، شرعی، انسانی، ملی و برادرانه است. در پایان بار دیگر از این که در کشور دوممان مغرب هستیم، ابراز خرسندی می‌کنم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۳.۵۹°