حضور آیات عظام پای صندوق‌های رای
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۹۵۶۸
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۸
آیات عظام سبحانی، نوری همدانی و مکارم شیرازی پس از انداختن آراء خود به صندوق مردم را به حضور پرشور در انتخابات دعوت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آیت الله سبحانی پس از شرکت در انتخابات گفت: حفظ نظام جمهوری اسلامی واجب است و یکی از پایه‌های آن مشارکت مردم در انتخابات است.

آیت الله سبحانی افزود: مصلحت ایجاب می‌کند کسانی که علاقمند به انقلاب و اسلام وکشور هستند در انتخابات شرکت کنند.

آیت الله سبحانی گفت: حفظ نظام جمهوری اسلامی واجب است و یکی از پایه‌های آن هم این مشارکت مردم در انتخابات است.

آیت الله نوری همدانی پس از انداختن رای خود به صندوق گفت: انتخابات پر و بال نظام اسلامی است و شرعا و عقلا باید همگان در این حماسه بزرگ شرکت کنند.

آیت الله نوری همدانی پس از شرکت در انتخابات افزود: مملکت ما این افتخار را دارد که براساس فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت (ع) کار‌ها و حرکات خود را تنظیم می‌کند.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه شرعا و عقلانا شرکت در انتخابات برای همه افراد لازمه است تصریح کرد: عقلنا، چون مربوط به سرنوشت ماست و نباید بی تفاوت بود و شرعا هم طبق سخنان امام (ره) حفظ نظام از اوجب واجبات و حفظ نظام اسلامی مهم است، انتخابات هم پر و بال نظام و بازوی انقلاب است و همه مردم از پیر و جوان باید در آن سهیم باشند.

این مرجع تقلید ادامه داد: باید بدانیم که کنار کشیدن کاری از پیش نمی‌برد، باید در میدان باشیم تا خدمت کنیم.

وی با اشاره به مشکلات فراوان در کشور هم گفت: مشکل جوانان، مشکل مسکن، مشکل اقتصادی، سیاسی و فرهنگی هست، اما ما باید فردی را در نظر بگیریم که بتواند مشکلاتی که وجود داشته و اخیرا به وجود آمده مانند گرانی‌های اخیر و پایین آمدن ارزش پولمان را رفع کند.

آیت الله نوری همدانی افزود: رئیس جمهور باید مردمی، دلسوز، با سابقه باشد و مردم انتظار دارند کسی بیاید و مشکلات را رفع کند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه دشمنان همیشه پشت سر ما هستند و می‌خواهند از طریق استکبار و صهیونیست به ما صدمه بزنند گفت: بهشت پیش روی شماست، اگر عقب بنشینید عار و ننگ پشت سر شماست.

وی به مردم فلسطین هم اشاره کرد و افزود: الحمدالله گام‌های بزرگی برای بیرون راندن صهیونیست‌ها از خانه فلسطینی‌ها برداشته شده و این انتخابات را حماسه‌ای برای کمک به مردم فلسطین بدانیم که آن‌ها هم امیدوار خواهند شد.
 
آیت‌الله مکارم‌شیرازی نیز پس از شرکت در انتخابات بر حضور باشکوه مردم در این دوره از انتخابات تأکید کرد و گفت: انتخابات موجب توانمندی و قدرت کشور خواهد شد.

آیت الله مکارم شیرازی پس از حضور در پای صندوق سیار رای شماره ۱۶۲ در قم گفت: همه مردم باید در انتخابات حضور پیدا کنند و به دور از سلایق و جناح بندی‌ها به افراد اصلح را بدهند.

این مرجع تقلید حضور باشکوه در انتخابات را موجب توانمندی و قدرت کشور جمهوری اسلامی ایران خواند و گفت: هرچه حضور باشکوه باشد دشمنان نیز در انجام توطئه‌ها و خواسته‌های خودشان ناکام خواهد ماند.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: اختلاف بین گروه‌ها ممکن است باشد، اما وقتی پای حیثیت و کیان ملت به میان می‌آید باید همه متحد باشند و اختلاف گروه‌ها تاثیری در کیان ملت نداشته باشد، به همین خاطر ما به شرکت در انتخابات تاکید می‌کنیم.

وی ادامه داد:، امیدواریم همه ملت ما امروز پای صندوق‌های رای بروند و آبروی ملت را حفظ کنند تا وحدت و یکپارچگی خدشه دار نشود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °