زاکانی: مشارکت مردم مایه پشتگرمی رئیس جمهوری است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 14 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۹۵۸۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۰
نامزد انصرافی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مشارکت گسترده مردم منشا استحکام درونی نظام و مایه پشتگرمی رئیس جمهوری است که می‌خواهد اقدامات اصلاح گرایانه داشته باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای علیرضا زاکانی پس از حضور در حسینیه جماران و انداختن آرای خود به صندوق، در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چرا به نفع آقای رئیسی کنار رفتید؟ افزود: کنار رفتم تا آنچه که امام عظیم الشان دنبال می‌کردند در جامعه محقق شود.

وی گفت: بودن یا نبودن ما موضوعیتی ندارد و بودن یا نبودن راه امام موضوعیت دارد. زاکانی افزود: امام ۷ باور داشت که از جمله آن این است که امام به سنت‌های الهی پایبند بود، اسلام را حداکثری می‌دید، حفظ نظام اسلامی را از اوجب واجبات می‌دانست و به هیچ وجه ضربه زدن به نظام اسلامی را جایز نمی‌دانست.

وی گفت:​امام عظیم الشان تبعیت از، ولی فقیه را واجب الاطاعه می‌دانستند نه این که آن را نظر کارشناسی در کنار دیگر نظرات کارشناسی بدانند.

زاکانی افزود: امام، مردم سالاری دینی را باور داشت و خود را خادم مردم می‌دانست همانطور که رهبری هم خودشان را نوکر مردم می‌دانند و از نظر من همه مسئولان، خاک پای مردم هستند.

وی گفت: اینکه برخی مسئولان زندگی اشرافی گرفته اند خلاف نظر امام است. زاکانی افزود: امام، انقلاب اسلامی را مقدمه ظهور می‌دانستند.

وی گفت: هرچه غیر از این موارد، بدلی است چه اینکه پیرو امام باشد چه نباشد و ما کنار رفتیم تا این ۷ باور حاکم باشد.

زاکانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه توصیه‌ای به رئیس جمهور منتخب دارید؟ گفت: توصیه ام این است که از این مکان بی آلایش درس بگیرند که چگونه عظمت امام در این مکان رقم خورد و روزی آیت الله مشکینی تعریف حداقلی از امام کرد که امام فرمود "دعا کنیم که آدم شویم"، اما امروز اگر از برخی مسئولان تعریف نکنیم بدشان می‌آید.

وی افزود: این نشان می‌دهد که آنچه رهبری گفته در دل برخی مسئولان اثر نکرده است و امیدواریم مسئولان ما در مسیر رشد و تعالی قرارگیرند و رئیس جمهور منتخب با تبعیت از رهبری و تکیه بر مردم استقلال و آزادی به معنای اَتَم را محقق کند و در کنار آن به دنبال معنویت و پیشرفت کشور باشد.

زاکانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا کسب جایگاهی در دولت را به شما وعده داده اند که کناره گیری کردید؟ افزود:​این‌ها هیچ موضوعیتی ندارد و من هم اکنون در بهترین جای کشور یعنی مرکز پژوهش‌های مجلس در حال نوکری هستم و بد است که هرکسی به فکر این باشد که مرتب جای دیگری برود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا وزارت را به شما پیشنهاد کرده اند؟ افزود: بنده وزارت و ریاست جمهوری را کمتر از آن می‌دانم که بخواهد شان یک بچه بسیجی را کم کند.

زاکانی افزود: من نامزد شده ام به خاطر اینکه رئیس جمهور می‌تواند تحولات بزرگی را رقم زند و پس از رهبری دومین فرد کشور و بالاترین مسئول اجرایی است و یکی از اشکالات کشور به خصوص در ۸ سال اخیر این است کسانی آمدند که به خط امام باور نداشتند.

وی افزود: من آمدم تا در صورت اقبال مردم در صحنه حضور داشته باشم و تا انتها نمی‌خواستم کنار بروم، اما گفته بودم که جریان انقلاب مهم‌تر از افراد است و گفتم اگر کسی اقبال بیشتری داشت به او کمک می‌کنم.

زاکانی گفت:​آن‌ها که نحوه آمدن و رفتنشان را با محاسبات مادی و به نوعی معامله می‌دانند در دنیا و آخرت زیان می‌بینند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر فرد موردنظرتان رئیس جمهور نشود چه واکنشی نشان خواهید داد؟ افزود: هر کسی رای بیاورد رئیس جمهور محترم کشور است و از همان لحظه به او کمک می‌کنم.

زاکانی همچنین در پاسخ به سوالی تاثیر مشارکت مردم در انتخابات را فوق العاده بالا خواند و گفت: مشارکت مردم منشا استحکام درونی نظام و انسجام ملی و مایه پشتگرمی رئیس جمهوری است که می‌خواهد اقدامات قاطع و اصلاح گرایانه داشته باشد و هرچه با رای بیشتری انتخاب شود در ریشه کن کردن فساد موفق‌تر خواهد بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۸.۵۹°    ۳۱.۷۹°