تبریک رئیس جمهور به منتخب مردم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 14 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۹۶۸۹
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳
رئیس جمهور گفت: منتخب در این انتخابات معلوم است، چون هنوز رسما اعلام نشده، من هم به لحاظ قانون، تبریک رسمی را به تأخیر می‌اندازم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "حجت‌الاسلام حسن روحانی" امروز (شنبه، ۲۹ خرداد) در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با تبریک به منتخب مردم در انتخابات ریاست جمهوری گفت: منتخب مردم دراین انتخابات، ۴۵ روز دیگر مسئولیت اداره کشور را برعهده خواهد گرفت و امیدواریم در این ۴۵ روز شاهد شرایط بهتری در زمینه کرونا و تحریم برای دولت بعدی باشیم.

رئیس جمهور افزود: افتخار می‌کنم در دولتی بودیم که سخت‌ترین ایام تاریخ ایران را شاهد بودیم و بار مسئولیت اداره کشور را در این شرایط سخت بر دوش داشتیم و خداوند بزرگ را به‌‌دلیل توفیقاتی که به ما و ملت برای خدمتگزاری داد شاکر هستیم.

وی با بیان اینکه مردم با حضور پرشور و آبرومندانه خود در انتخابات یک روز پرنشاط خلق کردند، گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا هم با تصمیم گیری مناسبی که انجام داد، شرایط بهتری از نظر زمان آغاز رأی‌گیری و مدت زمان رأی‌گیری مهیا کرده بود و مردم نیز به شکل بسیار مطلوبی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند.

حجت‌الاسلام روحانی با تشکر از حضور، دقت و زمان‌شناسی مردم در این مقطع تاریخی، افزود: از صدا و سیما و همه دستگاه‌های تبلیغاتی و نامزد‌های محترم که به صحنه آمدند تا این صحنه بزرگ خلق شد و بیش از همه از توصیه مقام معظم رهبری برای حضور مردم در این انتخابات قدردانی می‌کنم.

رئیس جمهور با تشکر مجدد از همه کسانی که با تلاش‌های خود مانع از ایجاد موج جدید بیماری کرونا در کشور شدند تا انتخابات با شرایط مناسب تری برگزار شود، بیان کرد: از همه عزیزانی که در طول ۷، ۸ سال گذشته برای ارتقای وضعیت فضای سایبری و مجازی تلاش کردند نیز تشکر می‌کنم، چون اگر این فضا نبود، تنور انتخابات نمی‌توانست گرم شود، چرا که بخاطر شرایط کرونایی همه ناچار بودند عمدتا از این فضا استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در دولت اکیدا توصیه کردم در این ایام نیازمندی‌های ضروری مردم به شکل مطلوبی تامین شود تا برگزاری مراحل مختلف انتخابات در کمال آرامش انجام شود، گفت: اگر این آرامش نبود، کار سخت می‌شد.

رئیس جمهور با تبریک به منتخب مردم در انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری بیان کرد: اگر چه مشخص است منتخب مردم کیست، اما برای عمل به قانون تبریک به منتخب را تا اعلام رسمی آن به تاخیر می‌اندازم.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه در سه سال و نیم گذشته و به ویژه در ۱۶ ماه قبل که کرونا شیوع یافت، سخت‌ترین شرایط کشور در یک قرن گذشته روبرو بودیم، ادامه داد: در مجموع با دو دوره مواجه بودیم؛ دوره اول، دوره‌ای بود که کرونا از حدود ۱۶ ماه پیش شروع شد. در این دوره همه به این نتیجه رسیدند که این ویروسی خطرناک است که به راحتی دست از سر ما بر نمی‌دارد و راه‌های قطعی و در دسترس مقابله با آن صرفا رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و رعایت بهداشت فردی است.

رئیس جمهور گفت: در این دوره شرایط هیچ کشوری در دنیا به اندازه ایران سخت نبود. بیش از ۲ سال بود که در جنگ اقتصادی بودیم و منابع مالی کافی نداشتیم که به مردم بگوییم در خانه بمانید و سر کار نروید. از سوی دیگر جنگ اقتصادی همچنان ادامه داشت و کشور در یک محاصره ۱۰۰ درصدی بود.

حجت‌الاسلام روحانی با ابراز خرسندی از اعلام رسمی آمریکا برای رفع تحریم تجهیزات مورد نیاز مقابله با کرونا، اضافه کرد: ما هر چه می‌گفتیم تحریم هستیم و این آدم‌های تروریستی که در کاخ سفید هستند، نمی‌گذارند واکسن بخریم، باز بعضی‌ها تردید می‌کردند. می‌گفتند چه کاری به تحریم دارد، به تحریم مربوط نمی‌شود. الحمدالله این آدم با زبان صریح‌اش، جنایت‌اش را برملا کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه معلوم شد آمریکای ترامپ تروریست بود و بایدن هم در این چند ماه همان مسیر غلط را ادامه داده است، ادامه داد: ببینید در چه شرایط سخت و مشکلی بودیم. سالهاست پول ما در کشور‌های مختلفی بلوکه شده که ادعا می‌کنند با تروریسم میانه‌ای ندارند. از همسایگان‌مان گرفته تا کشور‌های دوردست، همه اموال ما را به دلیل اجرای تحریم ظالمانه آمریکا قفل کرده‌اند.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه در ازای این سختی‌ها خداوند نعمت‌های بزرگی به ما داده که یکی از بزرگترین آنها مردم بسیار خوبی هستند که برای مقابله با کرونا به شکل مطلوبی با دولت همکاری کردند، گفت: این مردم عزیز و همراه، منافع ملی‌شان را بر منافع شخصی و سلامت دیگران را بر راحتی خودشان ترجیح دادند.

رئیس جمهور همچنین با تشکر دوباره از تلاش‌های کادر درمان و وزیر بهداشت بیان کرد: در همین ایام با وجود همه سختی‌ها حدوداً هر ماه هزار تخت جدید افتتاح کردیم که کار بسیار عظیم و بزرگی است. همچنین در تولید و تامین تجهیزات مورد نیاز مقابله با کرونا یک تحول بسیار بزرگ در کشور رخ داده است.

حجت‌الاسلام  روحانی از هدایت‌ها و یاری مقام معظم رهبری و مراجع عظام و فرهیختگان نیز سپاسگزاری کرد و گفت: مقام معظم رهبری مرتب تأکید کردند که ستاد ملی مقابله با کرونا هر چه می‌گوید، مردم باید گوش کرده و اجرا کنند. خود ایشان نیز شخصاً در مراسمی که داشتند گفتند آنچه را که ستاد کرونا گفته همان را اجرا می‌کنم.

رئیس جمهور ادامه داد: فکر نمی‌کنم هیچ کشور دیگری را پیدا کنیم که رئیس جمهور آن در هفته بین ۲ تا ۳ جلسه در طول این ۱۶ ماه، برای کرونا به طور ویژه جلسه گذاشته باشد. همچنین همه بخش‌های مختلف کشور از جمله تولیدکنندگان نیز در این ایام نهایت تلاش خود را برای تامین مایحتاج مردم به کار گرفتند.

حجت‌الاسلام روحانی دوره بعدی را زمان به بازار مصرف رسیدن واکسن کرونا بیان کرد و گفت: در این دوره معلوم شد این بیماری با تزریق واکسن تا حد بسیار زیادی قابل پیشگیری است. در موضوع واکسن الحمدالله گرفتار بگو مگو‌ها نشدیم. یک عده آمدند گفتند اصلاً واکسن نباید زد، یک عده گفتند این واکسن، چون تمام مراحل علمی‌اش طی نشده ممکن است خطر داشته باشد، پس نباید از آن استفاده کرد. خیلی تردید وجود داشت، اما ستاد ملی کرونا، تصمیم بسیار خوبی گرفت و گفت باید واکسن خریداری شود و معطل هم نباید بکنیم.

رئیس جمهور بیان کرد: از سوی دیگر از ابتدا تصمیم گرفتیم در داخل نیز برای ساخت واکسن تلاش کنیم و به همه کسانی که می‌توانستند در این زمینه تلاش کنند کمک کردیم. امروز بحمدالله ۲ واکسن داخلی مجوز لازم برای مصرف عمومی اضطراری دریافت کردند و این افتخار بزرگی برای کشور است.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به اینکه سه واکسن دیگر در کشورمان در مراحل آزمایشی هستند، گفت: این افتخار بزرگی برای کشور است و از همه کسانی که در زمینه ساخت واکسن تلاش و حمایت کردند، صمیمانه تشکر می‌کنم.

رئیس جمهور با بیان اینکه در دولت دوازدهم برای تولید واکسن کار بزرگی انجام شده است، افزود: آنچه برای دولت بعد می‌ماند، فقط تزریق واکسن است. فقط ۲ خواهش از مردم داریم. بالاخره ممکن است در مواردی تزریق واکسن مشکلاتی هم ایجاد کند، اما به هر حال نفع واکسن از ضررش بیشتر است، چاره دیگری نداریم و باید از واکسن استفاده کنیم. مسئولین بهداشتی همه مسائل را برای مردم توضیح دهند.

حجت‌الاسلام روحانی بیان کرد: نکته دوم این است که تزریق واکسن به معنای مصونیت کامل نیست. حتی اگر هر دو دوز واکسن تزریق شده باشد، باز هم باید پروتکل‌های بهداشتی را مراعات کنیم به دلیل اینکه موتاسیون‌ها ما را نگران می‌کند. معلوم نیست این ویروس به همین صورت بماند.

رئیس جمهور با بیان اینکه در آغاز سال ۱۴۰۰ با ویروس انگلیسی مواجه شدیم و حالا نیز با خطر شیوع ویروس هندی مواجه هستیم، گفت: تلاش دولت این است کاری کنیم تا پایان تابستان واکسیناسیون به شکلی پیش برود که امسال آموزش در مدارس و دانشگاه‌ها حضوری باشد.

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱.۵۱°    ۳۱.۹۹°