تحلیل ابعاد مختلف انتخابات ریاست جمهوری
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 13 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۹۷۷۱
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۰
کارشناسان سیاسی با تحلیل حضور باشکوه مردم در انتخابات به این نتیجه رسیدند که استراتژی دشمن برای فشار حداکثری و تحریم انتخابات کاملا شکست خورد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محمدباقر خرمشاد در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با ستایش حضور حداکثری مردم در انتخابات گفت: مردم با حضور پر شور و انقلابی و حداکثری در انتخابات برای دولت بعد تولید قدرت کردند و فضای سیاسی مساعدی را در اختیار دولت بعد قرار دادند.

این کارشناس سیاسی گفت: هیچ وقت این همه فشار بر مردم و کشور در آستانه انتخابات نبوده است برای همین مردم ایران جای تحسین دارند حتی دست آن‌هایی را که رای سفید دادند را هم با همه گلایه‌ای که داشتند، اما آمدند باید بوسید.

خرمشاد گفت: درصد مشارکت حدود ۵۰ درصد است که اگر شرایط کرونایی را هم در نظر بگیریم ولو ۵ درصد ولو ۱۰ درصد مشارکت واقعی به ۶۰ درصد می‌رسد.

سید مصطفی خوش چشم، دیگر کارشناس سیاسی نیز گفت: طرف آمریکایی تمام عده و عُده خودش را گذاشت تا با تحریم و فشار حداکثری، مردم ایران را از آمدن پای صندوق ناامید کند

این کارشناس با اشاره به این که مدت هاست که قدرت برآمده از مشارکت مردم در انتخابات است گفت: هدف دشمنان مشارکت ۲۰ تا ۲۵ درصد بود که نتوانستند و شکست خوردند، چون با در نظر گرفتن شرایط کرونایی مشارکت بالای ۶۰ درصد است.

خوش چشم گفت: مراکز نظرسنجی معتبر خودمان عددی بین ۹ تا ۱۱ درصد برای تاثیر منفی کرونا بر انتخابات مشخص کردند که اگر این را به ۴۹ درصد اضافه کنید مشارکت به عدد ۶۱ درصد می‌رسد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °