سقوط هشت شهرستان افغانستان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۹۸۹۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۶
رئیس شورای استانی تخار افغانستان اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته هشت شهرستان در استان‌های تخار، سمنگان و بلخ به دست طالبان افتاده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رحمانی افزود: اکنون جنگ به دروازه‌های شهر تالقان مرکز استان تخار، قلعه نو مرکز استان باغیس و میمنه مرکز استان فاریاب رسیده است.

این درحالی است که نظامیان افغان در عملیات ویژه‌ای در استان تخار، دو شهرستان «بَـــنگی» و «خواجه غار» از توابع این استان را از تصرف طالبان خارج کردند. وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد: در عملیات آزاد سازی شهرستان‌های یاد شده، نیرو‌های مردمی در کنار نظامیان قرارگرفتند و نقش موثری را ایفا کردند. شهرستان‌های بنگی و خواجه غار در دو روز گذشته از کنترل نظامیان افغان خارج شده بود.
در طرف دیگر درگیری‌ها سخنگوی طالبان در پیامی ادعا کرد: افراد طالبان شهرستان «شولگَــرَه» استان بلخ راتصرف کردند. به گفته اعضای شورا‌های استانی، حدود پانزده شهرستان در شبانه روز گذشته در استان‌های شمالی افغانستان از کنترل دولت خارج شده و به تصرف طالبان درآمده است.

در شرایطی که گفتگو‌های صلح به بن بست رسیده و پیشروی طالبان در افغانستان ادامه دارد، آمریکا از محمد اشرف غنی رئیس جمهور و عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان دعوت کرده است که به واشنگتن سفر کنند. براساس گزارش تلویزیون ملی افغانستان قرار است اشرف غنی و عبدالله عبدالله، جمعه آینده عازم آمریکا شوند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °