توقف چاپ دفترچه کاغذی بیمه سلامت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 14 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۹۹۰۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۰
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: چاپ دفترچه کاغذی بیمه سلامت در صندوق‌های کارکنان دولت، صندوق بیمه سلامت ایرانیان و صندوق سایر اقشار از ابتدای تیر ماه ۱۴۰۰ متوقف می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "مهدی رضایی" با اشاره به فرآیند کاهش نیاز به دفترچه‌های کاغذی بیمه سلامت گفت: این فرآیند از ابتدای اردیبهشت به صورت تدریجی آغاز شده و افراد فقط با ارائه کد ملی می‌توانند از خدمات بیمه سلامت برخوردار شوند.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت افزود: به منظور تحقق قانون برنامه ششم توسعه و همچنین قانون برنامه بودجه سال ۱۴۰۰، سازمان بیمه سلامت مکلف است که خدمات را به صورت الکترونیک ارائه کند که در این زمینه، کاهش نیاز به دفترچه‌های کاغذی بیمه سلامت باید محقق شود.

وی بیان کرد: در این مرحله نیازمند تعامل و هماهنگی با مراکز ارائه خدمات بوده و در این زمینه نظام پاسخگویی سازمان بیمه سلامت را در اداره‌های کل استانی فعال‌تر کرده‌ایم تا ابهامات موجود را برطرف کنیم.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: از روز سه‌شنبه یکم تیرماه خدمات مراکز بیمه سلامت صرفا با ارئه کارت ملی انجام و چاپ دفترچه کاغذی بیمه سلامت متوقف خواهد شد.

وی افزود: عدم چاپ دفترچه کاغذی بیمه سلامت از ابتدای تیر ماه ۱۴۰۰ به منظور الکترونیکی شدن خدمات سازمان بیمه سلامت صورت می‌گیرد. بیمه شدگان این سازمان می‌توانند با ارائه کارت ملی هم در بخش خصوصی و هم دولتی از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند شوند.

رضایی بیان کرد: اگر بیمه شدگان با مشکلی در این خصوص مواجه شدند، می‌توانند از طریق تماس با سامانه ۱۶۶۶ سازمان بیمه سلامت مشکل خود را بیان کنند تا همکاران ما با نسبت به رفع مشکل این دسته از افراد اقدام کنند.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: این فرآیند از ابتدای اردیبهشت به صورت تدریجی آغاز شده و نهایتا از ابتدای تیر ماه این طرح در تمام استان‌های کشور اجرایی می‌شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱.۵۱°    ۳۱.۹۹°