اجرای سند تحول قضائی متکی به اشخاص نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۹۹۱۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۱
رئیس قوه قضائیه تأکید کرد: اجرای سند تحول قضائی متکی به اشخاص نیست و با تغییرات مدیریتی در دستگاه قضائی دچار سستی نمی‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه؛ "حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی" در جلسه امروز (دوشنبه،۳۱ خرداد) شورای عالی قوه قضائیه، با تبریک میلاد مسعود هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، «فرهنگ رضوی» را نجات دهنده کشور دانست و گفت: توجه به فرمایشات و سیره نورانی امام رضا (ع) به ویژه از سوی مسئولان کشور را از هر آسیبی مصون می‌سازد.

رئیس قوه قضائیه گفت: امام رضا (ع) حکمرانی مبتنی بر دین و آموزه‌های دینی و توجه به مردم و مردم‌داری بر اساس نظام دینی را ترسیم و تصریح فرمودند بعد از انجام واجبات و ترک محرمات، هیچ کاری نزد خدا به اندازه نشاندن تبسم بر لب یک مؤمن و گره‎گشایی از زندگی او فضیلت ندارد.

حجت‌الاسلام رئیسی با تبریک هفته قوه قضائیه به همکارانش در بخش‌های مختلف قضائی در سراسر کشور، از تلاش‌ها و زحمات آنها در دوره تحول و توجه ویژه‌ای که به کرامت مردم و ارباب رجوع داشته‌اند، قدردانی کرد.

رضایتمندی مردم از دستگاه قضا با راه‌اندازی سامانه‌های الکترونیک

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: اقداماتی که در دوره تحول و به ویژه در یک سال اخیر در دستگاه قضائی انجام شده و راه‎اندازی سامانه‌های الکترونیک، وضعیت و شرایط جدیدی به وجود آورده که موجب افزایش رضایتمندی مردم و تفاوت نگاه آنها به نظام قضائی شده است.

وی با بیان اینکه گزارش‌ها و آمار و ارقام حاکی از توجه همکاران قضائی به موضوع کرامت انسانی و همت مضاعف آنها در رسیدگی سریع و عادلانه به پرونده‌ها، بر تداوم این روند در جهت گره‎گشایی از زندگی مردم تأکید کرد.

رئیس قوه قضائیه با تقدیر از روحیه فساد ستیزی همکاران دستگاه قضا گفت: روحیه فساد ستیزی و عزم و اراده همکاران قضائی برای برخورد با مفسدین امری مبارک است که باید تداوم داشته باشد.

حجت‌الاسلام رئیسی تأکید کرد: «باید رسیدگی به پرونده‌ها و تمام مراحل دادرسی منطبق با حق و عدل باشد که همواره از توصیه‌های مؤکد مقام معظم رهبری به همکاران دستگاه قضا بوده است.»

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه گزارش عملکرد ارائه شده از سوی معاون اول قوه قضائیه در طلیعه هفته قوه قضائیه بیانگر همت مضاعف همکاران قضائی در اجرای سند تحول قضائی بوده،گفت: سند تحول یک سند بالادستی است که همواره نقشه راه پیش روی همکاران قضائی خواهد بود.

ادامه مسیر ارتقا دستگاه قضا با حضور چهره‌های اثرگذار

حجت‌الاسلام رئیسی بیان کرد: «اجرای سند تحول قضائی قائم به شخص نیست و با تغییرات مدیریتی دچار سستی نمی‌شود و مسیر ارتقا دستگاه قضا با حضور چهره‌های اثرگذار و برجسته در این مجموعه، با قوت ادامه خواهد داشت.»

رئیس قوه قضائیه با تأکید بر توجه به تولید و رفع موانع رونق تولید به عنوان شعار سال گفت: توجه به تولید در سال گذشته و امسال اولویت دستگاه قضا بوده و همه بخش‌های قضائی و نظارتی و دادستانی و دادگاه‌ها در این زمینه گام‌های بلندی برداشتند.

حجت‌الاسلام رئیسی افزود: وقتی از توجه به تولید سخن می‌گوییم منظور عدد و رقم نیست بلکه تأکید بر جهت‎گیری همه دستگاه‌ها برای تحقق واقعی رونق تولید است که موضوعی محوری است و شرایط کشور ایجاب می‌کند همه بخش‌ها باید نسبت به آن حس بگیرند.

وی بیان کرد: «توجه به تولید» یعنی رونق تولید داخلی و افزایش اشتغال و کاهش بیکاری و رونق صادرات و کاهش واردات و رفع هرگونه وابستگی اقتصادی به خارج مرز‌ها و در یک کلام رفع دغدغه‌های خاتواده‌ها نسبت به فرزندان تحصیلکرده‌ای که امروز شغل ندارند.

رئیس قوه قضائیه از نامزد‌های سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و حضور پرشور و معنادار مردم در این عرصه تقدیر کرد و گفت: مردم ما همانطور که در همه عرصه‌ها حضور آگاهانه دارند، در انتخابات اخیر هم به رغم مشکلات، بیماری کرونا و تبلیغات مسموم دشمن خوش درخشیدند.

حجت‌الاسلام رئیسی افزود: حضور مردم در انتخابات برای بنده و همکارانم در دولت آینده مسئولیت‎آفرین است و از خداوند یاری می‌خواهم که این مسئولیت خطیر را با همکاری مردم و نخبگان و عزیزانی که در دستگاه قضائی هستند، به نحو شایسته انجام دهیم.

رئیس قوه قضائیه با تأکید بر اینکه «معتقدم کار پیشرفت و عدالت در کشور با همکاری همه قوا و مسئولان پیش می‌رود»، تصریح کرد: مردم با رأی خود اعلام کردند که خواستار تحول هستند و تحقق مطالبه آنها یک ضرورت است.

بهره‌مندی از تجارب سند تحول در قوه مجریه

حجت‌الاسلام رئیسی گفت: در قوه مجریه از تجارب به دست آمده در اجرای سند تحول قوه قضائیه بهره می‌برد و حرکت تحولی دولت آینده مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی خواهد بود که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °