آیین‌نامه‌ها باید به موقع تصویب شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 14 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۹۹۳۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۸
عضو کمیسیون حمایت از تولید مجلس با بیان اینکه قانون بدون آیین‌نامه کاربردی ندارد، گفت: آیین نامه‌ها باید به موقع تصویب شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 جعفر قادری، عضو کمیسیون حمایت از تولید مجلس شورای اسلامی با حضور در برنامه "تیترامشب" گفت: قانون "حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی" یکی از چهار قانون (قانون "رفع موانع تولید"، قانون "اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ "و قانون "بهبود مستمر محیط کسب و کار") کلیدی است که در بخش تولید طی سال‌های گذشته مورد توجه مجلس شورای اسلامی بوده است.

وی با بیان اینکه قانون بدون آیین‌نامه کاربردی ندارد، افزود: آیین نامه‌ها باید به موقع تصویب شود.

عضو کمیسیون حمایت از تولید مجلس گفت: طرح حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و مواردی که برای نخستین بار ساخته می‌شود، فردا (سه‌شنبه) در کمیسیون مجلس مطرح می‌شود.

مهدی صادقی نیارکی معاون وزیر صمت گفت: همزمان با تصویب و ابلاغ قانون "حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی" در سال ۹۸ پروژه "نهضت ساخت داخل" تعریف شد که از سال ۹۸ از دو مسیر اجرایی شده است. 

وی افزود: از سال ۹۷ تا کنون ۲ هزار و ۵۰۰ ردیف تعرفه مشمول ممنوعیت ثبت سفارش شده است.

صادقی نیارکی گفت: کشور باید به سمت سرمایه‌گذاری، ایجاد واحدهای پیشران و مقاوم سازی اقتصاد حرکت کند و تحقق این امر نیاز به سرمایه‌گذاری دارد.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه در قانون ساخت داخل جرم نگاری پیش‌بینی شده است، گفت: از همه ظرفیت‌ها برای فرهنگ‌سازی ساخت داخل استفاده می‌کنیم.

نباید قانون سرد شود

سیدعبدالوهاب سهل‌آبادی رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: تعلل در اجرای قانون و مصوبات دولت، تولیدکنندگان را خسته و دلسرد می‌کند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۸.۵۹°    ۳۱.۷۹°