واکسن «میلاد» به‌زودی به مصرف عموم می‌رسد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۰۰۵۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۴
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح از تست مراحل بالینی واکسن میلاد وزارت دفاع خبر داد و گفت: این واکسن به‌زودی به مصرف عموم می‌رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در آیین اعطای نشان «شفا» و تجلیل از کارکنان فعال در حوزه پیشگیری از ویروس کرونا اظهار داشت: به امر فرمانده معظم کل قوا، این مراسم برای قدردانی از مجاهدت و ایثارگری شهدای مدافع سلامت، فرماندهان و مدیرانی که در مسیر مقابله با ویروس کرونا تلاش کردند، برنامه‌ریزی و برگزار شده است و بنده نیز به نیابت از فرمانده معظم کل قوا در این مراسم جهت اعطای نشان و قدردانی حضور دارم.
وی همچنین با اشاره به حضور پرشکوه مردم در انتخابات ۲۸ خرداد عنوان کرد: ۲۸ خرداد حماسه دیگری از حضور آگاهانه ملت ایران بود که به کوری چشم دشمنان وارد عرصه شدند و با بصیرت، سرنوشت کشور را تعیین کردند.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با تأکید بر اهمیت نقش دولت در حل مشکلات بیان کرد: امیدواریم دولت آینده، بتواند به یاری خداوند و با همکاری مردم، بهتر از گذشته مشکلات و مسائل کشور را پیگیری کند و در سیاست خارجی با عزت و سربلندی بیشتر و همچنین در حوزه رفاه و امنیت کشور در کنار نیرو‌های مسلح بتواند به خدمت شایسته‌تری بپردازد.
سرلشکر باقری در ادامه به موضوع کرونا پرداخت و گفت: هنگامی که بیماری کووید ۱۹ در کشور ما پدیدار شد، می‌توانست مانند بسیاری از کشور‌های پیشرفته موجب غافلگیری و عقب‌ماندگی بخش‌های بهداشت و درمان زمینه‌ساز مشکلات دیگر بخش‌های مختلف کشور و سرگردانی مردم شود؛ اما به‌حمدالله ملت ایران که در دفاع مقدس و سایر صحنه‌های سخت، آبدیده هستند، توانستند به خوبی با مسئولیت‌پذیری و تعامل با بخش بهداشت و درمان کشور بر این مشکل فائق بیایند و در این عرصه با سربلندی به تلاش خود ادامه دهند.
وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمنان اظهار داشت: با وجود تمامی تحریم‌های جنایتکارانه که حتی حوزه بهداشت و درمان را نیز در بر می‌گرفت، در کشور ما حتی یک روز هم پیش نیامد که یک بیمار با سردرگمی یا کمبود امکانات و یا تخت بیمارستانی مواجه شود.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: با الطاف الهی، تمامی مشکلاتی که در این عرصه به وجود آمده است، مدیریت و امروز کشور در تراز جهانی حائز عزت، افتخار و سربلندی شده است.
سرلشکر باقری ادامه داد: نیرو‌های مسلح در اجرای امر فرماندهی معظم کل قوا همانند تمامی صحنه‌هایی که کشور با بحران و مشکلی مواجه می‌شد با قدرت به میدان آمده و در حوزه‌های مختلف، به مقابله با شیوع بیماری کرونا پرداختند؛ البته نیرو‌های مسلح در عین حال مسئولیت اصلی دفاع و امنیت کشور را نیز عهده‌دار بودند و در آن عرصه هم لحظه‌ای غفلت نکردند.
وی با بیان اینکه نیرو‌های مسلح در بخش‌های مختلف وارد عرصه کمک به حوزه بهداشت و درمان شدند، افزود: نیرو‌های مسلح از طریق توسعه تخت‌های بیمارستانی، ایجاد بیمارستان‌های سیار و صحرایی توانستند در آن روز‌های نخست شیوع این بیماری ناشناخته به بخش بهداشت و درمان کشور که تحت فشار مضاعفی قرار گرفته بود به سرعت کمک کنند و زمینه مراقبت، درمان و کنترل بیماری را در سطح کشور فراهم آورند.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح تصریح کرد: نیرو‌های مسلح در حوزه تحقیق و پژوهش در بخش کیت‌های آزمایشگاهی، ساخت دارو‌های گوناگون، ساخت واکسن و سایر حوزه‌های پیشگیری و درمانی درخشش فراوانی داشتند؛ واکسن «میلاد» وزارت دفاع امروز در زمره واکسن‌های موفق کشور قلمداد می‌شود که ان‌شاءالله در آینده نزدیک به مصرف عمومی در سطح کشور خواهد رسید.
سرلشکر باقری ادامه داد: همچنین تحقیقاتی که دانشگاه‌های علوم پزشکی ارتش و سپاه و سایر بخش‌ها در موضوعات گوناگون پیشگیری و مقابله با این بیماری از خود به نمایش گذاشتند، نیز قابل توجه و قدردانی است.
وی به اقدام بسیج مستضعفین در اجرای «طرح شهید سلیمانی» اشاره و بیان کرد: این طرح با حضور انبوه صد‌ها هزار بسیجی قهرمان در سراسر کشور در حوزه کنترل بیماری و عوارض آن و رسیدگی به بیماران و خانواده‌ها به‌طور شبانه‌روزی انجام شده و همچنان ادامه دارد و توانسته در کنترل توسعه بیماری و عوارض آن کاملاً موفق عمل کند.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: در حوزه کمک‌های مؤمنانه، ملت عزیز ایران به سرعت ورود کردند و با مدیریت سازمان بسیج توانستند بسیاری از مشکلات اقشار آسیب‌پذیر جامعه را کنترل کنند؛ همچنین بسیاری از بخش‌های دیگر نیرو‌های مسلح نیز در این رابطه در کنار دولت قرار گرفته و خدمت‌رسانی کردند؛ این در حالی است که تمامی مرزها، امور امنیتی کشور، مسائل آموزشی، رزمایش‌ها مأموریت‌ها و مسئولیت‌های نیرو‌های مسلح بدون حتی یک روز وقفه در حال انجام بوده است.
سرلشکر باقری گفت: نیروی انتظامی در برقراری امنیت، مقابله با برخی نابسامانی‌ها در قاچاق کالا، کنترل ترافیک جاده‌ای، ایجاد نظم و انضباط شهری، شبانه‌روز در حال فعالیت است و نیرو‌های مسلح در سایر زمینه‌هایی که در آن ورود کردند، نیز توانستند منشأ خدمات ارزشمندی در سطح کشور شوند.
وی ادامه داد: بخش بهداشت و درمان کشور همواره کمک نیرو‌های مسلح را به مثابه یک عامل اساسی در کنترل فشار‌ها و مدیریت مناسب عنوان کرده و قدردان آن هستند.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح اضافه کرد: بنده نیز از فرماندهان و همه کارکنان بخش بهداشت و درمان نیرو‌های مسلح به‌ویژه خانواده‌های معزز شهدای حوزه سلامت که توانستند چنین خدمت شایسته‌ای را به انجام برسانند، تشکر و قدردانی می‌کنم.
سرلشکر باقری افزود: امر فرماندهی معظم کل قوا در اعطای نشان شفا و تقدیر از فرماندهان و مدیران بیانگر رضایت، ولی امر مسلمین جهان از تلاش‌ها و عملکرد عزیزان ما در این حوزه است که ان‌شاءالله موجب رحمت و عنایت خداوند متعال نیز خواهد بود.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در پایان با بیان اینکه آرزومندم که هرچه زودتر این بیماری از کشور رخت بر بسته و سایه این ویروس منحوس از سراسر جهان کوتاه شود، عنوان کرد: ان‌شاءالله ملت عزیز ما پس از حماسه باشکوه انتخابات، در اوج سلامتی و موفقیت بتوانند مسیر ارتقاء و اعتلای انقلاب اسلامی و آرامش سربلندی کشور را به نحو احسن دنبال کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °