انتقاد اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی از برخورد دوگانه آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 28 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۰۱۲۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۱
اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی اقدام وزارت دادگستری آمریکا در مسدود کردن دامنه برخی موسسه‌های رسانه‌ای عضو این اتحادیه را محکوم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد، وزارت دادگستری دولت ایالات متحده امریکا، با مسدود کردن دامنه سایت برخی از شبکه‌های عضو اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی، آن‌ها را بنابر بهانه‌های دروغین از دسترس خارج کرد.
این بیانیه با اشاره به اینکه حضور در خط مقدم مقابله با سیاست‌های تروریست امریکا مایه فخر و مباهات است می‌افزاید، این مساله بهترین نشانه بر نقش فعال و موثر موسسه‌های رسانه‌ای عضو اتحادیه در حمایت از ملت‌های مظلوم و مساله فلسطین و آگاهی بخشی به ملت ها، علی‌رغم محدودیت منابع مالی است لذا اتحادیه این تجاوز و اقدام غیراخلاقی و نقض حق حضور در فضای مجازی را محکوم می‌کند.
در این بیانیه تصریح شده است، این اقدام نشانه عجز و ناتوانی دولت امریکا در مقابله کلمه با کلمه، برهان با برهان و تصویر با تصویر است؛ سیاست‌مداران امریکا تاب و تحمل نشر حقیقت از سایت‌ها و شبکه‌ها که چهره پلید آن‌ها را در جهان برملا می‌کنند و دست آن‌ها را از منطقه کوتاه می‌کند، ندارند.
در ادامه بیانیه اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی آمده است: ایالات متحده امریکا به بهانه آزادی اندیشه و حقوق بشر، مداخلات خود را در جهان توجیه می‌کند و بر کشور‌ها و موسسه‌ها مختلف فشار و تحریم اعمال می‌کند و تلاش دارد با بستن دهان‌ها و سرکوب صدا‌های آزادی خواه و تکیه بر قانون‌های خودنوشته و نقض دموکراسی، جنایات خود را مشروعیت بخشند.
امریکا و رسانه‌های فریبکار وابسته به آن در گمراه کردن ملت‌ها ناتوان مانده اند
این بیانیه می‌افزاید، دولت ایالات متحده امریکا و رسانه‌های فریبکار وابسته به آن در گمراه کردن ملت‌ها ناتوان مانده اند و تلاش آن‌ها برای خاموش کردن رسانه‌های فعال در فضای مجازی نیز ناکام خواهد ماند. ملت‌ها هوشیارتر و مصصم بر مطالبه آزادی هستند و نمی‌توان ملت‌های آزاد را با بستن سایت‌ها و محدود کردن رسانه ها، از مسیر خود منحرف کرد. ملت‌ها فریاد آزادی خواهی خود را بلند سر می‌دهند و بر وظیفه خود در حمایت از مستضعفین و مظلومین در جای جای جهان تاکید دارند.
اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی در این بیانیه تاکید کرد: تسلط یک طرفه امریکا بر جهان تکنولوژی باقی نخواهد ماند و فرصت حضور دیگر رسانه‌ها آغاز شده است و سیاست امریکا در سرکوب و خاموش کردن رسانه‌ها و فیلتر حقیقت شکست خواهد خورد؛ می‌بایست بدانند که نقاب فریبنده آن‌ها رو به نابودی است.
در ادامه این بیانیه آمده است: با این اقدام غیراخلاقی به کلیه شیوه‌ها مقابله خواهد شد و کلیه سایت‌های مسدود شده به زودی به فضای مجازی باز خواهند گشت، تجربه کافی برای مقابله با این امر را داریم و با اقدامات امریکایی در محروم کردن ملت‌ها از دسترسی به سایت‌های رسانه‌ای جلوگیری می‌کنیم. اتحادیه مجموعه اقداماتی قانونی و اداری را در راستای جلوگیری از تکرار این مساله اتخاذ خواهد کرد.
اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی در این بیانیه با اشاره اینکه یک سازمان بین المللی غیردولتی است و وابسته به هیچ کشور یا سازمان دولتی نیست تصریح کرده است، کلیه اعضا این اتحادیه آزادی در تصمیم گیری و سیاست گذاری رسانه‌ای دارند و موضع گیری آن‌ها برخاسته از اندیشه سیاسی و اعتقادی و پایبندی‌های سیاسی و فکری آن‌ها است و ما قدردان این جرات، شجاعت و راستگویی آن‌ها هستیم و پایبندی اتحادیه به این سیاست رسانه ای، دولت امریکا را نگران کرده است و پرده از چهره پلید آن‌ها برداشته است.
امریکا چشم از جنایت‌های همپیمانان خود پوشانده است
در این بیانیه تاکید شده است، اقدامات امریکا که مدعی حمایت آزادی‌ها و مبانی دموکراسی است، مایه تعجب است و ادعا‌های دروغین آن‌ها و دوگانگی در برخورد با رسانه‌ها را نمایان کرده است. امریکا همواره چشم از بسیاری از جنایت‌های همپیمانان خود پوشانده و همزمان با جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین دست به چنین اقدامی زده است.
این بیانیه می‌افزاید، اتحادیه بر ادامه فعالیت‌ها و همکاری با موسسه‌های رسانه‌ای تاکید دارد و اعلام می‌دارد که در این شرایط پشتیبان موسسه‌های عضو اتحادیه خواهد بود و همواره از ملت‌های مظلوم و مستضعف جهان که با قدرت‌های مستکبر مبارزه می‌کنند، حمایت می‌کند و بر عهد خود در دفاع از آزادی رسانه‌ها و مقابله با سرکوب گران پایبند است.
اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی در پایان این بیانیه، کلیه سازمان ها، اتحادیه ها، موسسه‌های رسانه‌ای و درگاه‌های مختلف و نیز شخصیت‌ها و انجمن‌های حقوقی و فعالان فرهنگی، اجتماعی و هنری را به بزرگترین پویش حمایت و تایید این موسسه‌های رسانه‌ای و محکوم کردن اقدامات امریکایی در نقض آزادی بیان، دعوت کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °