شوک جدید به حقوق بشر غربی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۰۱۳۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۷
صد‌ها گور بی نام و نشان در محل یک مدرسه مسکونی در ایالت ساسکاچوان کانادا پیدا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مسئولان بومی یکی از استان‌های کانادا، از کشف مجدد گور جمعی حاوی صدها جسد که احتمالا بیشتر آنها کودک هستند، خبر دادند.
پایگاه اینترنتی آکسیوس اعلام کرد: پیدا شدن این گور جمعی نشان می‌دهد گور‌های جمعی بیشتری از اجساد ۲۱۵ کودک از بومیان کانادا که هفته گذشته در محل یک مدرسه در شهر کاملوس ایالت بریتیش کلمبیا پیدا شد وجود دارد.
بسیاری از حدود ۱۵۰ هزار کودک از بومیان کانادا از سال ۱۸۸۳ تا سال ۱۹۹۶ مجبور شدند با حضور در مدارسی خاص که عمدتا مبلغان دینی کاتولیک آن‌ها را اداره می‌کردند، در جامعه کانادا ادغام می‌شوند.
این کودکان بر اساس انچه «کمیسیون حقیقت و آشتی کانادا» سال ۲۰۱۵ «نسل کشی فرهنگی» خواند، مورد بی توجهی و آزار قرار گرفتند.
این کمیسیون در گزارشی اعلام کرد که حدود ۳۲۰۰ کودک در این مدارس فوت کرده اند. رهبران بومیان کانادا خواستار عذرخواهی کلیسای کاتولیک شده اند. پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان گفته از پیدا شدن این قبر‌ها متاسف است ولی عذرخواهی نکرده است.
تازه‌ترین مدرسه‌ای که این گور‌های جمعی در آنجا پیدا شده از سال ۱۸۹۹ تا ۱۹۹۷ فعالیت داشته است.
زبان دراز مدعیان حقوق بشر
یک تراژدی بزرگ انسانی در سابقه کانادا وجود دارد که هیچ اسمی نمی‌توان گذاشت جز نسل کشی، نسل کشی علیه ساکنان و بومی این کشور. جای تأسف دارد کشوری که سعی دارد خود را پشت نقاب بشردوستانه پنهان کند در سابقه خود چنین روز‌های ننگینی داشته است. همه این‌ها شرم تاریخی برای کاناداست. دولت کانادا به خاطرش باشد هر وقت خواست ژست حقوق بشری بگیرد یادش باشد که در سرزمین خود چنین اقداماتی را صورت داده است.
برچسب ها: گور ، کانادا ، جمعی ، بومیان
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °