تحریم؛ موتور محرک تولید لوازم خانگی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 27 دی 1400
کد خبر : ۸۲۰۱۳۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۹
سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی از افزایش ۷۰ درصدی تولید لوازم خانگی گفت و افزود: حذف برندهای خارجی بواسطه تحریم ها بازار را در اختیار تولید کننده داخلی گذاشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "حمیدرضا غزنوی" سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی ضمن تایید رشد تولید ۷۸ درصدی در تولید لوازم خانگی، گفت: بعد از یک وقفه دو تا سه ماهه از خروج تولید کنندگان خارجی، تولید کنندگان داخلی توانستند جای آنان را در بازار پر کنند و بازار کشور را در اختیار بگیرند.

غرنوی در گفتگو با ۱۸:۳۰ شبکه خبر ملاک اصلی کار اقتصادی را کشش بازار عنوان کرد و گفت: وقتی که بواسطه تحریم‌های تولید کنندگان خارجی از ایران رفتند بازار در اختیار تولیدات داخلی قرار گرفت و ۱۵۰۰ تولید کننده لوازم خانگی امروزه بر سر ۶ میلیارد دلار نیاز کشور با یکدیگر رقابت می‌کنند.
او با بیان اینکه یک سوم بازار لوازم خانگی هنوز در اختیار پدیده قاچاق است، افزود: هنوز دو میلیارد دلار نیاز بازار داخلی کالای قاچاق است.
 
سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی با بیان اینکه در کشور ۲۲۰ تولید کننده یخچال داخلی وجود دارد از قاچاق سازمان یافته و غیر سازمان یافته گفت و افزود: معلوم نیست که چه دستی در کار است که جلوی قاچاق کالای خارجی گرفته نمی‌شود.
او گفت: مردم ۸۰ درصد نیاز خود را از لوازم خانگی تولید داخل تامین می‌کنند.

حمیدرضا غزنوی گفت: در روز‌های تحریم، بیش از دو برابر قبل از تحریم‌ها لوازم خانگی در کشور تولید شده است.

او از تایید توافق برای ترخیص بیش از ۴۰۰ کانتیر لوازم خانگی خارجی متوقف شده در گمرک گفت و افزود: ثبت سفارش این حجم لوازم خانگی خارجی برای سال‌های قبل است که در انبار‌های داخلی دپو شده است و چهار روز پیش وزارت صمت و بانک مرکزی و گمرک ایران برای ترخیص این محموله به توافق رسیدند.
 
سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی مساعدت قوه قضائیه برای برخورد با ورود قاچاق کالا به کشور را خواستار شد.

معاون فنی گمرک نیز در ارتباط تصویری گفت: تاکنون ۴۲۸ کانتینر لوازم خانگی آلمانی در گمرک شهید رجایی تمدید ثبت سفارش شده، مراحل مربوط به وزارت صمت را طی کرده و تایید کد منشا ارز را از بانک مرکزی دریافت کرده است.

"مهرداد جمال ارونقی" گفت: در نهایت پس از مکاتبات فراوان، وزارت صمت تایید دستور ترخیص کالا را صادر و بانک مرکزی هم منشا ارز آن را تایید کرده است.
 
"اکبر پازوکی" رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی هم گفت: برخورد جدی اتحادیه باعث شده است که میزان قاچاق کالا در بازار ایران به دو میلیارد دلار کاهش یابد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱.۵۹°    ۷.۹۹°