هشدار آتش‌ در جنگل‌های شمالی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 01 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۰۱۹۴
تاریخ انتشار : جمعه ۰۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۲
مدیرکل مدیریت بحران مازندران درباره افزایش دمای هوا، کاهش نسبی رطوبت وآتش سوزی در عرصه‌های جنگلی استان هشدار داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت: بیشینه دما فردا و پس فردا در مناطق غربی بین ۳۱ تا ۳۵ درجه و در مناطق مرکزی و شرقی بین ۳۵ تا ۳۹ درجه سلسیوس می‌رسد.

احمدی درباره افزایش دمای هوا، کاهش نسبی رطوبت وآتش سوزی در عرصه‌های جنگلی استان هشدار داد و افزود: شهروندان و مسافران از روشن کردن آتش در کنار مزارع و جنگل‌ها جداَ خودداری کنند و یا قبل از ترک محل از خاموش شدن کامل آتش اطمینان حاصل نمایند.

او گفت: با توجه به احتمال وقوع آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع مناطق بالادست استان، هم استانی‌ها بویژه دهیاران و روستائیان ساکن در حاشیه جنگل، در صورت مشاهده هر گونه دود و موارد مشکوک به آتش سوزی بلافاصله موارد را به نزدیکترین مراکز امدادی و خدماتی اطلاع دهند.

احمدی افزود: با توجه به افزایش دما و افزایش مصرف آب و برق به هم استانی توصیه می‌شود نسبت به مدیریت و مصرف بهینه آب و برق توجه کنند تا با قطع برق مواجه نشویم.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت: به منظور پیشگیری از بروز تلفات در واحد‌های پرورش دام و طیور و آسیب به گلخانه‌ها، تولید کنندگان نسبت به هوادهی و آماده کردن دستگاه‌های خنک کننده مه پاش اقدام کنند.

او افزود:باغداران و کشاورزان نسبت به آبیاری باغ‌ها و محصولات زراعی اقدام و همه دستگاه‌های امدادی و خدماتی تجهیزات و ماشین آلات را آماده کنند.
احمدی گفت: دامداران و ساکنان بومی مناطق ییلاقی و مرتفع استان دام‌های خود را به دور از ارتفاعات و در مناطق امن نگهداری و نسبت به ذخیره سازی کافی علوفه و خوراک دام‌های خود اقدام کنند.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران افزود:شهروندان از ماهیگیری، قایقرانی و ورزش‌های دریایی در زمان مواج بودن دریا جداَ خودداری کنند.

او گفت: به همه دستگاه‌های امدادی و خدماتی توصیه می‌شود ضمن آماده سازی تجهیزات و ماشین آلات، آمادگی لازم برای هرگونه عملیات امداد و نجات و خدمات رسانی همچون گذشته را داشته باشند.

احمدی افزود: به منظور پیشگیری و مقابله با حریق احتمالی، نیروی یگان حفاظت و سایر نیرو‌های طرح جنگل‌داری برای حفاظت از جنگل‌ها به طور کامل آمادگی دارند.

منابع طبیعی مازندران هم از مردم خواست از روشن کردن آتش در دامنه و حاشیه جنگل‌ها و مراتع خودداری کنند و در صورت مشاهده آتش سوزی با سامانه ۱۵۰۴ و ۱۳۹ تماس بگیرند.
برچسب ها: آتش سوزی ، جنگل ، شمال
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۸.۵۹°    ۲۹.۷۹°