هشدار درباره تجاوز رژیم صهیونیستی به سوریه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 31 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۰۲۲۸
تاریخ انتشار : شنبه ۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۷
نماینده ایران در سازمان ملل درباره پیامد اقدامات رژیم‌صهیونیستی و حضور تروریست‌ها در خاک سوریه هشدار داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
تخت‌روانچی در نشست شورای امنیت درباره سوریه گفت: تجاوز رژیم صهیونیستی به سوریه پیامد‌های مخربی بر ثبات منطقه، صلح و امنیت بین المللی دارد. نماینده ایران در سازمان ملل درباره روند بازسازی سوریه هم گفت: هرگونه ربط‌دادن بازسازی یا بازگشت آوارگان سوری با پیشرفت کار در کمیته قانون اساسی صرفا باعث طولانی شدن مصائب مردم سوریه می‌شود.

مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل با تاکید بر اینکه بحران سوریه باید بصورت مسالمت آمیز و مطابق اصول حقوق بین الملل حل و فصل شود، درباره حضور غیرقانونی برخی نیرو‌های خارجی، گروه‌های تجزیه طلب و تروریستی در بخش‌هایی از سوریه هشدار داد.

تخت روانچی در نشست روز جمعه شورای امنیت سازمان ملل که با موضوع اوضاع خاورمیانه و با محوریت سوریه برگزار شد، به وضعیت ناپایدار سوریه ناشی از تداوم اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی علیه سوریه و حضور غیر قانونی برخی نیرو‌های خارجی، گروه‌های تجزیه طلب و گروه‌های تروریستی در بخش‌هایی از آن کشور اشاره کرد و نسبت به تاثیر پیامد‌های این وضعیت برامنیت و ثبات منطقه و صلح و امنیت بین المللی هشدار داد.

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد با تاکید بر ضرورت ادامه کار کمیته قانون اساسی، ابراز امیدواری کرد ششمین نشست کمیته به زودی برگزار شود.


دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران درباره روند بازسازی سوریه نیز گفت: هرگونه ربط دادن بازسازی سوریه یا بازگشت پناهندگان و آوارگان با پیشرفت کار در کمیته قانون اساسی یا موضوعات مشابه صرفا باعث طولانی شدن مصائب مردم سوریه می‌شود.


وی تأکید کرد بحران سوریه باید به صورت مسالمت آمیز و مطابق با اصول حقوق بین الملل، احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی کشور‌ها و عدم مداخله و عدم مداخله در امور داخلی یا خارجی آن‌ها حل و فصل شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵.۷۹°    ۲۹.۹۹°