همه افراد بالای ۷۰ سال دُز دوم واکسن را دریافت می‌کنند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۰۲۴۹
تاریخ انتشار : شنبه ۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۹
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: به اندازه کافی واکسن برای دُز دوم توزیع شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر علیرضا رئیسی افزود: امروز جلسه ستاد ملی کرونا با حضور رئیس جمهور و همه اعضا برگزار شد و در ابتدای جلسه مروری بر روند بیماری در دنیا شکل گرفت.
 وی گفت: با توجه به این که ویروس کرونا ویروسی است که خود را تغییر می‌دهد هم اکنون در دنیا، کشور هندوستان بالاترین تعداد مبتلایان به این ویروس و میزان مرگ و میر بالایی دارد و در کشور‌های جنوب شرقی آسیا میزان ابتلا به این ویروس رو به افزایش است، در کشور‌های همسایه شرقی و غربی ما هم وضعیت ابتلا به این ویروس رو به افزایش است.
 سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان این که ویروس جدید با نام ویروس دلتا یا همان ویروس هندی در جهان در حال تاخت و تاز است، افزود: با توجه به این که واکسیناسیون در بسیاری از کشور‌ها شکل گرفته، اما در مقابل این ویروس در امان نیستند و همچنان میزان ابتلا به این ویروس در حال افزایش است و به طور قطع تزریق واکسن در کاهش میزان بستری و کاهش مرگ و میر می‌تواند مؤثر باشد.
 آقای رئیسی گفت: خوشبختانه این ویروس واکسن پذیر است و این خبر خوشی است که می‌توانیم اعلام کنیم زیرا افرادی که در معرض ابتلا به این ویروس قرار دارند و یا سالمندان، با تزریق این واکسن امید به ادامه زندگی برای آن‌ها بیشتر می‌شود.
 وی افزود: انتخابات امسال با حدود ۸۰ درصد رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی بخوبی در سراسر کشور برگزار شد.
 البته در برخی از نقاط در انتخابات شورا‌های اسلامی مشکلاتی وجود داشت که با همکاری نهاد‌های مسؤول این مشکلات کاهش یافت.
 سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن تبریک به دانشمندان و شرکت‌های دانش بنیانی که توانستند واکسن داخلی را بسازند تأکید کرد: مردم باید بدانند ما در کشور با پلتفرم‌های مختلفی که تولید شده آینده خوبی را برای کشور پیش بینی می‌کنیم چنانچه مرحله یک و دو واکسن‌های دیگر ظرف هفته‌های دیگر آغاز می‌شود و یا منجر به صدور گواهی می‌شود.
 آقای رئیسی گفت: رهبر معظم انقلاب به واکسن داخلی اعتماد کردند و این بزرگترین تشویق برای دانشمندان کشور محسوب می‌شود هر چند همه واکسن‌های تولید داخل مانند واکسن برکت مورد تأیید هستند.
 وی افزود: در ماه‌های آینده ۷ یا ۸ میلیون دُز واکسن داخلی در اختیار قرار می‌گیرد، در کنار این واکسن‌های خارجی نیز برای تأمین داخل تهیه می‌شود این فرآیند، چون پیوسته است تلاش می‌شود که دچار کمبود واکسن در کشور نشویم.
 سخنگوی ستاد مقابله با کرونا گفت: قولی که دولت داده مبنی بر این که تا پایان سال به همه گروه‌های هدف یک دُز واکسن تزریق می‌شود.
 
افزایش شهرهای با وضعیت قرمز در کشور
 آقای رئیسی در ادامه در خصوص نوع ویروس و مرور آن در کشور افزود: در استان‌های جنوبی کشور بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان این ویروس توسعه پیدا کرده است و در حال حاضر ۳۲ شهر قرمز، ۱۷۴ شهر نارنجی و ۲۴۲ شهر زرد در کشور وجود دارد و روند این ویروس در استان هرمزگان و بوشهر کندتر شده است، اما مردم باید همچنان شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.
 وی گفت: روند این ویروس در کل کشور یک روند نزولی است، اما اگر شیوه نامه‌های بهداشتی رعایت نشود سایر استان‌ها نیز با توجه به ورود به فصل گرما درگیر این ویروس می‌شوند.
 سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کرد: رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون برای گروه‌های سالمندان باید تسریع شود و این تسریع می‌تواند مؤثر واقع شود و امیدواریم با روند تأمین واکسن هفته آینده خبر‌های خوشی را درباره تأمین واکسن و انجام واکسن برای گروه‌های هدف اعلام کنیم هر چند مردم باید رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را جدی بگیرند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °