برگزاری فیزیکی نمایشگاه کتاب تهران؛ ناممکن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۰۲۵۸
تاریخ انتشار : شنبه ۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۷
مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد امکان برگزاری فیزیکی نمایشگاه کتاب تهران امسال وجود ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 علیرضا اسماعیلی مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد، درباره مسأله کاغذ و مشکلات ناشران و همچنین مصوبه جدید گفت: پس از پیگیری‌های مفصل وزارتخانه، هیأت دولت با واردات کاغذ توسط شرکت‌های واردکننده موافقت کرد و اطلاعیه آن روی پایگاه رسمی وزارت ارشاد قرار گرفت.
 وی با اعلام اینکه شرکت‌های معتبر باید بر اساس فراخوان اعلام شده برای امر واردات اقدام کنند، ادامه داد: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته و همکاری وزارت صمت و بانک مرکزی، امیدواریم در دولت کنونی کاغذ را در اختیار ناشران قرار دهیم. این کاغذ با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی وارد می‌شود.
 وی گفت: سال ۹۹ ارز به کاغذ تخصیص داده نشد، از این رو مبلغی که برای واردات در اختیار قرار می‌گیرد، ادامه تسهیلات در سال ۹۸ قلمداد می‌شود.
 اسماعیلی با اعلام اینکه کارگروه کاغذ در معاونت امور فرهنگی تشکیل شده و کاغذی که دولت برای واردات آن اعلام موافقت کرده است، مختص نشر و مطبوعات است، توضیح داد: در تلاش هستیم هرچه سریع‌تر راهی پیدا کنیم تا کاغذ به راحتی به دست ناشران برسد.
 مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد همچنین درباره احتمال برگزاری نمایشگاه کتاب تهران به صورت فیزیکی و حقیقی گفت: این خبر واقعیت ندارد و در شرایطی نیستیم که نمایشگاه به صورت فیزیکی برپا شود. در این باره، ستاد ملی مقابله با کرونا باید تصمیم گیری کند و از حیطه اختیار ما خارج است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °