واکسیناسیون عشایر بالای ۵۰ سال تا پایان مرداد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 30 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۰۴۵۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۷
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سی و سومین آیین پویش ره سلامت: تا پایان مرداد ماه تمام گروه های بالای ۵۰ سال عشایر را جلوتر از برنامه کشوری واکسینه خواهیم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وبدا، دکتر علیرضا رئیسی امروز(دوشنبه) در نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب با بیان اینکه یکی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران این است که در اقصی نقاط کشور پوشش همگانی سلامت وجود دارد، اظهار کرد: این اقدام بیش از ۴۵ سال است که جزو برنامه بوده است. برای همه جمعیت های هزار نفری یک خانه بهداشت در سراسر کشور وجود دارد که این گستردگی خدمات از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه هنگام شیوع کرونا اگر ایران از مراکز بهداشتی و درمانی کافی برخوردار نبود نمی ‌توانست جزو بهترین کشورها در مدیریت کرونا باشد، افزود:  در گذشته هم عشایری که در نزدیکی خانه های بهداشت و مراکز بهداشت و درمان روستایی و شهری مستقر می شدند همه خدمات را دریافت می کردند و همکاران من به صورت سیار به آنها خدمات ارائه می ‌دادند. کانکس هایی که به این مناطق اعزام می شوند ثابت نبوده و جا به جا می شوند.

رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از انتخاب بهورزان از دل عشایر که موضوع مهمی است، خبر داد و گفت: این افراد در دوره‌های ما شرکت می‌ کنند و شروع به کار می کنند. با توجه به بیماری های واگیر و بیماری های مشترک بین انسان و دام که ممکن است عشایر بیشتر در معرض خطر باشند، به محتوای آموزشی این افراد برجسته تر توجه خواهد شد. این کانکس‌ ها از تمام استانداردها برخوردار هستند و انواع داروها در این خانه های بهداشت وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه یک میلیون و ۱۸۶ هزار و ۸۳۰ نفر در قالب ۲۱۲ هزار و ۶۶۰ هزار خانوار عشایر در کشور وجود دارد که باید آنها را پوشش دهیم، تصریح کرد: در به کار گیری بهورزان عشایر هیچ محدودیتی نداریم، اکنون ۲۱۶ مجوز استخدامی دریافت کرده ایم اما از آنجایی که اصرار داریم افراد از دل خود عشایر انتخاب شوند، گزینش آنها با دقت بیشتری صورت می ‌گیرد. در حال حاضر ۹۲ بهورز جدید جذب شده‌ اند که ۴۵ نفر در حال آموزش هستند و ۴۷ نفر دیگر هم مراحل گزینش را طی می کنند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره واکسیناسیون عشایر با بیان اینکه تا پایان مرداد ۱۶۵ کانکس به تعداد خانه های بهداشت سیار عشایری اضافه می شود، گفت: تا پایان مرداد ماه تمام گروه های بالای ۵۰ سال عشایر را جلوتر از برنامه کشوری واکسینه خواهیم کرد و تا پایان شهریورماه همه افراد بالای ۴۰ سال و تا پایان آبان ماه همه افراد بالای ۱۸ سال عشایر واکسینه می شوند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷.۷۹°    ۱۸.۹۹°