رسانه‌های مقاومت قوی‌تر از گذشته
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 27 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۰۵۰۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۸
رئیس رسانه ملی با اشاره به کارشکنی استکبار جهانی و صهیونیسم به سرکردگی آمریکا مقابل رسانه‌های مقاومت، گفت: رسانه‌های مقاومت قوی‌تر از گذشته راه خودشان را ادامه خواهند داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

دهمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی‌با شعار «عدالت رسانه‌ای و آزادی بیان» با حضور مدیران رسانه‌های عضو این اتحادیه، کارشناسان سیاسی و مسئولان فرهنگی و به‌طور هم‌زمان در تهران، بغداد، بیروت، غزه، کابل، استانبول و صنعا از صبح سه‌شنبه هشتم تیر در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما آغاز به کار کرد. این اجلاس یک روزه، عصر امروز به کار خود پایان می‌دهد.

رئیس رسانه ملی در این اجلاس با اشاره به زمان شکل‌گیری اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی‌گفت: این اتحادیه از زمان تشکیل تاکنون از نهالی کوچک به درختی تنومند تبدیل شده، به طوری که امروز با 228 عضو در 33 کشور با 22 زبان مختلف فعالیت می‌کند و ما به این رشد و بالندگی افتخار می‌کنیم.

دکتر علی عسکری تشکیل این اتحادیه را در برابر رسانه‌های نظام سرمایه‌داری و صهیونیست‌ها پدیده ارزشمندی خواند که در قبال هجمه این رسانه‌ها در عصر جنگ رسانه‌ای مقاومت می‌کند و رویاروی رسانه‌های نظام سلطه برای بیان حق و حقیقت ایستاده است.

وی افزود: این اتحادیه در دوران جنگ رسانه‌ای شکل گرفت تا مقابل رسانه‌های نظام سلطه بایستد و ظلم‌هایی را که بر مسلمانان می‌رود، به گوش جهانیان برساند و این یک آرایش رسانه‌ای ارزشمند است.

رئیس رسانه ملی با بیان اینکه اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی‌با محوریت شخصیت‌های ارزشمند و مدیران رسانه‌های اسلامی‌شکل‌گرفته است، گفت: این اتحادیه از حمایت شخصیت‌های بزرگ جهان اسلام نظیر سید حسن نصرالله برخوردار است و همه بزرگان جبهه مقاومت حامیان این اتحادیه هستند.

وی افزود: حاصل این جهاد رسانه‌ای، آرایش رسانه‌ای متنوع، ارزشمند و روبه‌رشدی شده است که باوجود برخی نقص‌ها، امروز توفیقات آن خشم دشمنان را برانگیخته و آن‌ها را بر آن داشته است تا برای تعطیلی این رسانه‌ها اقدام کنند.

رئیس رسانه ملی با اشاره به ادعای آمریکایی‌ها درزمینه آزادی بیان، خصوصاً در بستر اینترنت و فضای مجازی گفت: تلاش برای بستن رسانه‌های جهان اسلام، چه رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران و چه دیگر رسانه‌های کشورهای جبهه مقاومت، نشان از اثرگذاری این رسانه‌ها دارد که موجب شده آن‌ها از ادعاهایشان برای آزادی بیان و هنجارهای اصلی خود عدول کنند و این نشانه ضعف و استیصال استکبار است.

دکتر علی عسکری خطاب به مسببان اصلی توقیف دامنه‌های اینترنتی رسانه‌های جبهه مقاومت گفت: بدانید که این اقدام نشانه ضعف و استیصال شما است و رسانه‌هایی که مسدود می‌کنید، کوتاه نخواهند آمد؛ چرا که این رسانه‌ها بر دوش مردان بزرگی قرار گرفته‌اند که ایستاده‌اند و تلاش می‌کنند از راه‌های دیگر پیام جبهه مقاومت را قوی‌تر از گذشته به گوش دنیا برسانند.

وی افزود: این انسان‌ها مصمم و جدی به راهشان ادامه می‌دهند و شجره طیبه‌ای هستند که هر چه شاخه‌هایش را ببرید، بیشتر رشد می‌کنند و بارورتر می‌شوند.

رئیس رسانه ملی با اشاره به وعده خداوند به یاری‌رساندن به مردان خدا گفت: خداوند نصرت می‌کند و در جاهایی که شما نمی‌دانید قدرت شکل می‌گیرد و رشد می‌کند؛ چراکه این‌ها شجره طیبه‌ای هستند که اصلشان در زمین و شاخه‌هایشان در آسمان است.

دکتر علی عسکری با تأکید بر اینکه جریان مقاومت در حال رشد و آمریکا، رژیم صهیونیستی و مرتجعان منطقه رو به افول هستند، گفت: شرایط اقتصادی و بدهی‌های روزافزون آمریکا که به بیش از 28 هزار میلیارد رسیده، آینده‌ای تاریک را برای این کشور ترسیم کرده است.

وی از شواهد دیگر قدرت رو به افول آمریکا، رژیم صهیونیستی و ایادی آن‌ها هم گفت و تصریح کرد: انتخابات اخیر آمریکا از وخامت اوضاع داخلی این کشور حکایت می‌کرد و نشان از این افول داشت. علاوه بر آن بنا به اذعان فرماندهان نظامی آمریکا که گفته‌اند ایران برتری هوایی آمریکا را در منطقه شکست داده، قدرت‌ نظامی‌شان هم روبه‌زوال است و قدرت منطقه‌ای آن‌ها ‌هم با وجود موشک‌های نقطه‌زن ایران کم شده است.

رئیس رسانه ملی با بیان اینکه آمریکا امروز بیش از هر زمان دیگری مورد نفرت ملت‌های جهان است و اقدامات اخیر این کشور خصوصاً تحریم‌ها بر نفرت مردم از این کشور افزوده است، گفت: آمریکا امروز بیش از هر زمان دیگری نزد مردم منطقه منفور و در دریای نفرت آن‌ها فرو رفته و این معنای دیگری از افول سریع قدرت آمریکاست.

دکتر علی عسکری با تأکید بر اینکه رسانه‌های مقاومت باید با قدرت و اقتدار پیش بروند، ابراز امیدواری کرد اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی‌با گام‌های بلندی که برمی‌دارد، به‌سوی قدرت یافتن مسلمانان پیش برود و زمینه‌ساز طلوع خورشید ولایت عظمای الهی در سرزمین‌های اسلامی‌باشد.

 
 
 
آقای جبلی، معاون برون مرزی صداوسیما هم در این همایش گفت: آمریکا مجبور شده از خشن‌ترین روش برای بستن رسانه‌ها استفاده کند که تا به حال بی سابقه بوده است.
 
 
 
مدیر شبکه المنار لبنان هم در این اجلاس گفت: رسانه‌های ما باید بر اطلاعات اساسی و واقعی تکیه داشته باشند.

آقای فرحات افزود: در محور مقاومت شاهد جنگ روانی بودیم و در این مدت هوشمندی و قدرت ما نیز پیشرفت کرد.
وی همچنین بر اهمیت افزایش برنامه‌های تولیدی برای مقابله با جنگ روانی دشمن تاکید کرد.
 
 
محمد عبدالقادر؛ نماینده شهدای رسانه و موسسات غزه هم در این اجلاس گفت: فرزندان و جان ما و همه آنچه داریم را در راه فلسطین و مسجدالاقصی فدا می‌کنیم. وی افزود: خونی که در غزه ریخته می‌شود باعقث مقاومت بیشتر ما می‌شود.
 
 
محمد حمد، مدیر شبکه آفاق عراق هم با بیان اینکه جنایات آمریکا در عراق سازماندهی شده است گفت: جنایات آمریکا در عراق ادامه دار است و آمریکایی‌ها با بمباران مقر حشد العشعبی در تلاشی ناامیدانه می‌کوشند جلوی ماموریت دینی و ملی آن‌ها را در دفاع از سرزمین و ملت عراق بگیرد؛ این در حالیست که حشد الشعبی می خواهد حاکمیت عراق تامین گردد و اشغالگران اخراج شوند و این امروز الویت امروز ما در اتحادیه رادیو و تلویریون‌های اسلامی و عراق است.
 

شرف الدین مدیر شبکه رادیویی یمن هم در این اجلاس گفت: ما در این اتحادیه بر همبستیگی و اتحاد خود تاکید می کنیم و همان گونه که خداوند فرموده مومنان در صف مبارزه با دشمنان متحد هستند این باید مورد توجه ما باشد و این هدف را محقق کنیم.
 
 

دهمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی با حضور نمایندگان رسانه‌های کشور‌های مختلف با شعار عدالت رسانه‌ای و آزادی بیان در مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار شده است.

این مراسم با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در حال برگزاری است و بسیاری از مسئولان رسانه‌های کشور‌های مختلف از طریق فضای مجازی، مهمان این اجلاس شده اند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °