تاکید رئیس جمهور بر ضرورت استفاده از منابع ارزی برای تسریع واکسیناسیون عمومی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 02 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۰۵۱۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸
رئیس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بر ضرورت استفاده از منابع ارزی برای تسریع واکسیناسیون عمومی تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ دویست و سی و هفتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز سه شنبه به ریاست رئیس جمهور برگزار شد، در ابتدای این جلسه سازمان برنامه و بودجه گزارشی از تامین و پرداخت خرید تضمینی کالا‌های اساسی مردم ارایه کرد.

براساس این گزارش خرید گندم تولید داخلی، انجام و تاکنون بیش از ۹۰ درصد مطالبات گندم کاران پرداخت شده است و براساس برنامه ریزی‌های انجام گرفته مطالبات باقی مانده کشاورزان نیز تا پایان ماه تسویه خواهد شد همچنین تلاش شده است علاوه بر تامین کافی ذخایر، در مسیر تامین نیاز‌های آینده بگونه‌ای برنامه ریزی و اقدام شود که در ادامه کار در دولت آینده نیز هیچ گونه مشکلی وجود نداشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی گفت: عوارض اقتصادی ناشی از محدودیت‌های پاندمی کرونا موجب افزایش قیمت‌های جهانی در تمامی کالا‌ها به ویژه کالا‌های اساسی شده است و از سوی دیگر خشکسالی هم تولید برخی محصولات را کاهش داده است از این روی دولت با برآورد واقع بینانه، پیش بینی‌های لازم را انجام داده و با وجود همه مشکلات بویژه دو مانع بزرگ کرونا و جنگ اقتصادی، اجازه نخواهد داد، دولت سیزدهم در آغاز فعالیت خود با مشکلی در زمینه تامین کالا‌های اساسی روبرو شود.

همچنین در این جلسه پیرو مباحث مطرح شده درخصوص تامین کالا‌های اساسی، بانک مرکزی گزارش مدیریت بهینه منابع ارزی و تامین کالا‌های اساسی مورد نیاز را ارائه کرد.

آقای روحانی با بیان اینکه با مقاومت مردم امروز شاهد طلیعه‌های امید بخش شکست جنگ اقتصادی دشمن و لغو تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران هستیم، گفت: با آزادسازی منابع ارزی کشور که به ناحق و غیرقانونی در کشور‌های مختلف بلوکه شده است، ان شا الله شاهد به ثمر نشستن مقاومت ملت ایران در برابر جنگ اقتصادی و اعتراف دشمن به ناکارآمدی تحریم‌ها خواهیم بود.

رییس جمهور افزود: نحوه هزینه منابع ارزی آزاد شده باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود که بر سرعت و سهولت جریان تامین کالا‌های اساسی و مواد اولیه تولید داخلی کشور افزوده شود و مناسبات بانکی بین‌المللی در مسیر رونق تولید کشور تقویت گردد.

آقای روحانی همچنین استفاده از منابع ارزی برای تسریع واکسیناسیون عمومی چه از طریق تولید داخل و چه از طریق واردات واکسن را با توجه به اهمیت واکسیناسیون همه افراد جامعه در سریع‌ترین زمان ممکن مورد تاکید قرار داد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °