استقبال از سرمایه‌گذاران در توسعه بندر اقیانوسی جاسک
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 31 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۰۵۴۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۸ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۸
وزیر راه و شهر سازی گفت: موضوع سرمایه‌گذاری چین در بندر اقیانوسی جاسک در سازمان بنادر و دریانوردی در حال پیگیری است هنوز بحث جذب سرمایه‌گذار مطرح نشده، اما از هر سرمایه‌گذاری برای توسعه بندر جاسک استقبال می‌کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محمد اسلامی امشب در مراسم روز دریانورد گفت: جامعه دریانوردان نماد اقتدار و سربلندی جمهوری اسلامی ایران هستند و دریانوردی در زمره مؤلفه‌های قدرت هر کشوری است.

وی ادامه داد: ظرفیت دریایی کشور متصل به دریا و آب‌های آزاد نامحدود است و هرچه بیشتر در این حوزه سرمایه‌گذاری کنیم، یعنی به یکی از مؤلفه‌های قدرت، قدرت بخشیده‌ایم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در بخش تجاری نیازمند برنامه‌ریزی هستیم تا سهم بیشتری از بازار دنیا را کسب کنیم.

وی عنوان کرد: در توسعه ظرفیت‌های پشتیبانی اقتصاد دریا بندر خود را گسترش و تجهیز و نوسازی کرده‌ایم و ۱۰۰ میلیون تن ظرفیت بنادر افزایش یافته است.

اسلامی بیان کرد: حجم سرمایه‌گذاری جدید در یک و نیم سال اخیر ۱۵ هزار میلیارد تومان است.

تحریم صنعت ساخت کشتی کشور را فعال کرد

وی گفت: به برکت تحریم شرکـت‌های کشتی‌سازی ساخت داخل در سال‌های ۹۸ و ۹۹ پرکارترین سال‌های تاریخ فعالیت خود را تجربه کرده‌اند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: جامعه ۱۳۰ هزار نفری دریانوردان کشورمان در اغلب نقاط دنیا تردد دارند.

وی افزود: با وجود تحریم‌ها و شیوع کرونا ناوگان کشتیرانی ما در اغلب نقاط دنیا فعال است و اختلالی در کار کشتیرانی رخ نداده است.

اسلامی اضافه کرد: سهم جابه‌جایی کالا و بار در حوزه کشتیرانی در سال ۹۹ نسبت به ۹۸ رشد داشت و در سه ماهه ۱۴۰۰ تخلیه و بارگیری بنادر نسبت به سه ماهه سال ۹۹ میزان ۷ درصد رشد داشت.

وی همچنین تأکید کرد: در حال حاضر کشتی توقیفی نداریم.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه درباره سرمایه‌گذاری چین در بندر اقیانوسی جاسک گفت: این موضوع در سازمان بنادر و دریانوردی در حال پیگیری است هنوز بحث جذب سرمایه‌گذار مطرح نشده، اما از هر سرمایه‌گذاری برای توسعه بندر جاسک استقبال می‌کنیم.

مسکن دریانوردان پیگیری می‌شود

وی گفت: از مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی خواسته‌ام فراخوانی از طریق انجمن‌ها در حوزه مسکن دریانوردان داشته باشند تا به دریانوردانی که مسکن ندارند، در استان خودشان در قالب مسکن ملی، مسکن تعلق گیرد.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۸.۹۹°    ۲۸.۹۹°