ورود نخستین محموله ترانزیت خارجی به پایانه ریلی آستارا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 30 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۰۵۶۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۹ تير ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۴
نخستین محموله ترانزیتی کریدور شمال به جنوب از طریق خطوط ریلی آستارا و از مبدأ فنلاند، وارد ایران شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مدیرکل گمرک آستارا، از ورود محموله ۱۶ واگنی کاغذ به گمرک آستارا خبر داد و گفت: برای نخستین بار یک محموله از مبدا کشور فنلاند به مقصد کشور هند از طریق پایانه ریلی گمرک آستارا جابجا می‌شود.

رسولی در گفت وگوی ویژه خبری شبکه باران، از ورود محموله کاغذ به گمرک آستارا خبر داد و اظهار کرد: یکی از آرزو‌های دیرینه منطقه آستارا راه اندازی ترانزیت خارجی از طریق کریدور شمال - جنوب بود که خوشبختانه این مهم امروز تحقق یافت.

وی افزود: برای نخستین بار یک محموله از مبدا کشور فنلاند به مقصد کشور هند از طریق پایانه ریلی گمرک آستارا و سپس کریدور شمال- جنوب جابجا می‌شود.

مدیرکل گمرک آستارا، با اشاره به نبود اتصال راه آهن رشت - آستارا، عنوان کرد: این جابجایی به صورت حمل مرکب بوده و محموله مذکور از آستارا تا پایانه ریلی رشت به صورت زمینی جابجا خواهد شد.

رسولی، محموله مذکور را شامل ۳۲ واگن دانست که ۱۶ واگن آن امروز وارد آستارا شده خاطرنشان کرد: ارزش این محموله ۵۳۵ هزار یورو با تناژ ۵۶۳ تن است که محموله بسیار سنگینی می‌باشد.

وی با بیان اینکه ترانزیت خارجی ریلی برای نخستین بار در گمرک آستارا محقق شده است، عنوان کرد: تشریفات گمرکی محموله مذکور در سریع‌ترین زمان ممکن انجام و تضمین‌های ترانزیت خارجی اخذ شده است.

مدیرکل گمرک آستارا، از ارسال این محموله از آستارا به مقصد پایانه ریلی رشت خبر داد و یادآور شد: از مسئولان کشوری انتظار داریم هرچه سریع‌تر به فکر اتصال راه آهن رشت - آستارا باشند، زیرا این راه آهن تحول اساسی در ترانزیت کشور ایجاد می‌کند که درآمد بالایی برای منطقه، استان و کشور به همراه دارد.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های گمرکی در آستارا فراهم بوده و گمرک آستارا به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات ترانزیتی است، گفت: این محموله از طریق پایانه ریلی رشت به مقصد بندرعباس و سپس کشور هند جابجا می‌شود.

رسولی اضافه کرد: در آینده نزدیک شاهد شکوفایی بالایی در حوزه ترانزیت خارجی از مبدا گمرک آستارا به مقاصد مرز‌های خروجی کشور خواهیم بود.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷.۵۹°    ۱۲.۹۹°