جزئیات پنجره واحد خدمات بازار سرمایه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 27 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۰۶۱۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۳
مدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: علاوه بر متمرکز بودن ارائه خدمات در پنجره واحد، افراد متخصصی در کانتر‌های آن به کار گرفته شده‌ است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 میثم فدائی، مدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با حضور در برنامه "گفتگوی ۱۸:۳۰" گفت: هم‌اکنون در بازار سرمایه ۷۶۰ نهاد مالی تخصصی و حدود ۷۰۰ ناشر بزرگ بورسی وجود دارد که شرکت‌های بزرگ اقتصادی کشور هستند و در بازار سرمایه در حوزه‎های مختلف از جمله بانک‌ها، شرکت‌های فولاد و سنگ‌آهن، شرکت‌های هلدینگ و غیره فعالیت دارند.

وی افزود: ناشران و نهادهای مالی برای انجام فعالیت‎هایی مانند افزایش سرمایه، ثبت صورت‌جلسات، مجامع و سایر امور، باید به ادارات مختلفی از جمله اداره ثبت شرکت‌ها مراجعه می‌کردند و به دلیل تخصصی بودن این نهادها نیازمند محلی تخصصی برای ارائه این خدمات بودند.

مزایای پنجره واحد خدمات بازار سرمایه

مدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه پنجره واحد دارای دو مزیت است، گفت:  پنجره واحد به‌ مفهوم این است که تمام خدمات مورد نیاز ناشران و نهادها در یکجا تجمیع شده و همچنین افراد پشت کانترها، افرادی متخصص در آن حوزه برای ارائه خدمات هستند. 

فدائی با اشاره به افزایش ارائه خدمات در سامانه "ستان" سابق بیان کرد: سامانه ستان متمرکز بر تأیید صلاحیت حرفه‌ای مدیران بود درحالیکه سامانه‌های جدید اطلاعاتی، هم فرآیندها و فلوهای کاری داخل سازمان بورس را ارائه می‌دهند که باعث افزایش شفافیت فرآیندها برای ناشران و نهادهای مالی می‌شود و نیز ارتباط الکترونیک بین نهادها و ارکان مختلف حاکمیتی بدون استفاده از کاغذ رد و بدل می‌شود.

 
مدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: تمام فرآیندها و گردش کاری که یک سرمایه‌گذار، ناشر و نهاد مالی باید در سازمان بورس طی کند به طور کامل در سامانه میز خدمت بازار سرمایه به آدرس http://service.seo.ir تشریح شده است.  

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۷.۹۸°    ۲۷.۹۸°