یک گور دسته جمعی دیگر در کانادا کشف شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۰۶۳۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ تير ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۹
منابع خبری از کشف یک گور دسته جمعی دیگر در کانادا که بقایای اجساد نزدیک به ۲۰۰ نفر در آن قرار دارد، خبر دادند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از روسیا الیوم، منابع خبری از کشف یک گور دسته جمعی دیگر در نزدیکی یک مدرسه شبانه روزی در کانادا خبر دادند.

بر اساس این گزارش، بقایای اجساد انسانی ۱۸۲ نفر در نزدیکی مدرسه شبانه روزی «اوگن میشن» در نزدیکی شهر کرنبروک در استان بریتیش کلمبیا کشف شده است.

کشف این گور دسته جمعی در حالی است که پیش از این هم گور دسته جمعی مربوط به ۷۵۱ کودک بومی در محوطه یک مدرسه شبانه روزی کاتولیک در استان «ساسکاچوان» کانادا کشف شده بود.

همچنین پیش از آن هم گوری دسته جمعی مربوط به بقایای اجساد ۲۵۱ کودک در استان بریتیش کلمبیا کشف شده بود.

کشف گور‌های جمعی از کودکان بومی یادآور فصل تاریک و شرم آوری از تاریخ کانادا محسوب می‌شود که طی آن، دولت این کشور کودکان اقوام بومی را در راستای ممنوعیت استفاده از زبان مادری، از خانواده و قبیله شأن جدا می‌کرد و آن‌ها را در مدارس شبانه روزی وابسته به کلیسا‌های کاتولیک و نزد خانواده‌های سفید پوست به فرزند خواندگی می‌فرستاد.

گزارش‌های متعددی از سو استفاده‌های جسمی، عاطفی و جنسی، از این کودکان منتشر شده است و اسناد موجود نشان می‌دهد دانش‌آموزان این مدارس در معرض شیوع سرخک، سل، آنفلوانزا و سایر بیماری‌های مسری قرار داشتند و بسیاری جان خود را از دست می‌دادند.

پیشتر نیز پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان از بابت کشف گور جمعی در کانادا که حاوی بقایای اجساد دست کم ۲۱۵ کودک بومی بود؛ ابراز تأسف کرد، اما حاضر نشد از بابت نقش کلیسای کاتولیک در این جنایت عذرخواهی کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °