دومین روز کنکور با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 08 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۰۶۳۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۳
دومین روز از کنکور ۱۴۰۰ با حضور ۳۷۰ هزار و ۱۱۲ داوطلب گروه آزمایشی علوم انسانی و ۱۴۲ هزار و ۶۷ داوطلب گروه علوم ریاضی و مهندسی از ساعت ۸ و ۳۰ صبح امروز به طور سراسری برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علوم تجربی رقابتی‌ترین گروه آزمایشی کنکور با ۵۵۴ هزار و ۸۶۰ داوطلب یعنی نیمی از جمعیت داوطلبان، جمعه ۱۱ تیر با یکدیگر رقابت کردند.

همچنین در آخرین روز برگزاری کنکور یعنی شنبه ۱۲ تیر گروه آزمایشی زبان‌های خارجی با ۱۷۵ هزار و ۷۷۶ داوطلب در آزمون شرکت خواهند کرد.

۱۲۵ هزار و ۱۱۲ داوطلب گروه آزمایشی هنر با کمترین تعداد متقاضی نیز دیروز در نخستین روز برگزاری کنکور با یکدیگر رقابت کردند.

آزمون سراسری ۱۴۰۰ با شرکت یک میلیون و ۳۶۸ هزار داوطلب در ۵ گروه آزمایشی از دیروز ۹ تیر آغاز شد و تا شنبه ۱۲ تیر ادامه دارد.

جمعیت داوطلبان بزرگترین رقابت علمی کشور نسبت به پارسال ۳۵ هزار نفر کاهش پیدا کرده است.

در آزمون سراسری ۱۴۰۰ نیز شیوه نامه‌های بهداشتی رعایت می‌شود و مسؤولان سازمان سنجش آموزش کشور را بر آن داشت تا با برنامه ریزی‌های قبلی تعداد شهر‌های محل آزمون را از ۳۹۲ شهر در سال گذشته به ۴۱۴ شهر افزایش دهند و تعداد حوزه‌ها از ۳ هزار به ۳ هزار و ۵۲۲ حوزه افزایش یابد که در روند برگزاری و بهتر رعایت شدن شیوه نامه‌های بهداشتی نکته مثبتی است.

فاصله گذاری یک متر و ۸۰ سانتی متری صندلی‌ها از هر طرف، بازدید ناظران بهداشتی از حوزه‌ها حین برگزاری آزمون و همچنین ضد عفونی تمام سطوحی که ممکن است داوطلبان با آن تماس داشته باشند پس از هر نوبت برگزاری آزمون از نکات مهم در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °