شی جین از جهان جدید گفت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۰۶۷۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۵
شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین در سخنانی ضمن هشدار به «نیرو‌های قلدر خارجی» تاکید کرد که کشورش «هر نیروی مزاحم برای ملت را از پیش رو برخواهد داشت».
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 شی جین پینگ که به مناسبت یکصدمین سالگرد تاسیس حزب کمونیست چین در میدان «تیان آن من» شهر پکن سخنرانی می‌کرد تاکید کرد که کشورش هیچگونه «قلدری» از جانب نیرو‌های خارجی را بر نمی‌تابد و «به پشتوانه ملت» با هرگونه آزار و اذیت به شدت مقابله خواهد کرد.
رئیس جمهوری چین سپس از «دنیای جدیدی» یاد کرد که به گفته او بواسطه نقش مردم کشورش شکل گرفته و خطاب به غرب از «ظهور برگشت ناپذیر» کشورش که پیشتر «مستعمره بوده و اکنون یک قدرت جهانی است» سخن گفت.
شی تاکید کرد که دورانی که مردم کشورش رنج می‌بردند و تحت ستم قرار داشتند برای همیشه به پایان رسیده و آن‌ها نه تنها در براندازی دنیای قدیم نقش داشته‌اند بلکه زمینه ساز شکل گیری دنیای جدید نیز بوده‌اند.
وی در جریان این سخنرانی یک ساعته که از تلویزیون دولتی چین پخش شد متعهد شد که ارتش و نیرو‌های نظامی کشورش را تقویت کند و در راستای یکپارچگی و بازگرداندن تایوان به سرزمین اصلی چین گام‌های جدی بردارد.
شی جین پینگ همچنین ضمن تاکید بر محافظت از امنیت و حاکمیت چین متعهد شد که ثبات اجتماعی در هنگ‌کنگ، منطقه نیمه خودمختار تحت حاکمیت این کشور را تضمین کند.
این سخنان رئیس جمهوری چین در حالی بیان می‌شود که جایگاه شی و حزب کمونیست در پی خروج سریع این کشور از بحران همه‌گیری بیماری کووید۱۹ رو به ارتقا است.
شی جین پینگ که از او به عنوان مقتدرترین رهبر پس از مائو تسه تونگ، بنیانگذار جمهوری خلق چین نام برده می‌شود همچنین سوسیالیسم را تنها راه نجات کشورش قلمداد کرد و گفت که هرگونه تلاش برای ایجاد شکاف میان مردم و حزب کمونیست محکوم به شکست است.
جشن‌های صد سالگی تاسیس حزب کمونیست چین از چند هفته پیش با برگزاری مراسمی گوناگون در پایتخت و نیز تدارک برنامه‌های متنوع فرهنگی و سیاسی در سراسر این کشور آغاز شده بود.
چین اکنون قدرت دوم اقتصادی جهان به شمار می‌رود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °