آغاز کنکور تجربی با رقابت بیش از نیم میلیون داوطلب
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۰۷۰۶
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۴
کنکور سراسری ناپیوسته در گروه علوم تجربی امروز (جمعه، ۱۱ تیرماه) ساعت ۸ صبح آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی در کنکور سراسری ۱۴۰۰ به عنوان شلوغ‌ترین جمعیت کنکوری امروز (جمعه، ۱۱ تیرماه) در بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ حوزه و ۴۱۴ شهر و بخش مختلف کشور برگزار شد.

آزمون عمومی و اختصاصی هر یک از گروه‌های آزمایشی کنکور سراسری  ۱۴۰۰ در تاریخ ۹ تا ۱۲ تیر ۱۴۰۰ در ۴۱۴ شهرستان و بخش مختلف کشور و ۳ هزار و ۵۲۲ حوزه امتحانی و ۱۱ کشور خارجی با رقابت یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۸۱۸ نفر داوطلب برگزار خواهد شد.

آزمون گروه آزمایشی هنر (چهارشنبه ۹ تیر)، آزمون گروه آزمایشی علوم انسانی (پنج‌شنبه ۱۰ تیر) و آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی (پنج‌شنبه ۱۰ تیر) برگزار شده‌اند.

آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی امروز (جمعه، ۱۱ تیر) و آزمون گروه آزمایشی زبان‌های خارجی شنبه ۱۲ تیرماه برگزار می‌شود.

تعداد ۶۶۲ هزار و ۱۱۴ داوطلب زن و تعداد ۴۴۹ هزار و ۷۰۴ داوطلب مرد در این آزمون ثبت نام کرده‌اند که برای آنها تعداد یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۹۳۱ کارت کنکور صادر شده که از این تعداد نیمی از آن‌ها مربوط به گروه علوم تجربی است.

در آزمون گروه علوم تجربی تعداد ۵۵۴ هزار و ۸۶۰ داوطلب شرکت کرده‌اند که از این تعداد ۳۵۷ هزار و ۹۷۵ نفر زن و تعداد ۱۹۸ هزار و ۸۸۵ نفر مرد هستند.

داوطلبان گروه علوم تجربی باید به ۱۰۰ سئوال دفترچه شماره ۱ (عمومی) در مدت ۷۵ دقیقه و به ۱۷۰ سئوال دفترچه شماره ۲ (اختصاصی) در مدت ۱۷۵ دقیقه پاسخ دهند. در این گروه در صورت ابراز علاقمندی به گروه بهیاری باید به سئوالات دفترچه اختصاصی بهیاری نیز پاسخ داده شود.

براساس مصوبه جلسات هفدهم ۲۶ اسفند ۹۷ و بیست و چهارم ۲۲ مهر ۹۹ شورای سنجش و پذیرش دانشجو، در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ و بعد از آن، سنجش فقط با یک آزمون و برمبنای دروس نظام آموزشی جدید ۶-۳-۳ انجام می‌شود.

دفترچه‌های سوالات آزمون عمومی (دفترچه شماره ۱) و اختصاصی (دفترچه شماره ۲) متقاضیان در هر پنج گروه آزمایشی، شخصی سازی شده و شماره داوطلبی، نام خانوادگی و نام هر متقاضی بر روی جلد دفترچه آزمون وی درج شده است. این دفترچه‌ها دارای تنوع است.

متقاضیانی که بر اساس علامتگذاری بند ۲۵ تقاضانامه ثبت نام اینترنتی، به سوالات مربوط به معارف غیراسلام پاسخ می‌دهند و یا زبان خارجی امتحانی آنان بر اساس علامتگذاری بند ۳۹ تقاضانامه ثبت نام، غیرانگلیسی است لازم است به ترتیب به سوالات مربوط به ادیان (کلیمی، زرتشتی و مسیحی) و زبان خارجی غیرانگلیسی (فرانسه، آلمانی، ایتالیایی و روسی) که در اختیار آنان قرار داده می‌شود، پاسخ دهند.

متقاضیانی که دارای دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی علوم و معارف اسلامی نظام سالی واحدی و یا دیپلم علوم و معارف اسلامی نظام جدید آموزشی ۶-۳-۳ هستند و در صورتی که در زمان ثبت نام (براساس علامتگذاری بند ۳۸ تقاضانامه ثبت نام) نسبت به پاسخگویی به سوالات مخصوص علوم و معارف اسلامی اعلام علاقمندی کرده باشند، در جلسه آزمون به آن‌ها دفترچه عمومی (دفترچه‌های شماره ۱ ویژه متقاضیان دیپلم علوم و معارف اسلامی) تحویل می‌شود.

تبصره: متقاضیانی که در بیش از یک گروه آزمایشی ثبت نام کرده‌اند، زبان خارجی آنان همان زبان امتحانی مندرج در کارت شرکت در آزمون آنان در نظرگرفته شده است. به عبارت دیگر این دسته از متقاضیان نمی‌توانند زبان امتحانی خود را در هر یک از گروه‌های آزمایشی تغییر دهند.

برای دیپلم‌های بهیاری که در گروه آزمایشی علوم تجربی شرکت کرده‌اند آزمون درس بهیاری به عنوان یک درس اختصاصی با ضریب ۴ برگزار می‌شود. نحوه تاثیر نمره این درس در نمره کل مربوط به زیر گروه رشته پرستاری برای پذیرش در دروه روزانه این رشته با استفاده از سهمیه بهیاری در این آزمون بصورت تاثیر مثبت است.

آن دسته از متقاضیانی که در روی کارت شرکت در آزمون آنان در مقابل عنوان نوع دیپلم (بند ۷) دیپلم بهیاری و در مقابل بند (۱۰ بهیار) کلمه «بلی» درج شده است، علاوه بر پاسخگویی به سوالات دفترچه شماره ۲ آزمون اختصاصی باید به سوالات دفترچه شماره ۳ درس بهیاری) نیز پاسخ دهند.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱.۷۹°    ۱۴.۹۹°