تأمین ماهانه ۱۰ میلیون دُز واکسن ایرانی کرونا از شهریور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۰۷۱۴
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۸
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: از شهریور، ماهانه حدود ۱۰ میلیون دُز واکسن ایرانی کرونا تحویل وزارت بهداشت می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "علیرضا رئیسی" با بیان اینکه از دو هفته دیگر، برکت به صورت هفتگی یک میلیون دُز واکسن به وزارت بهداشت تحویل می‌دهد، افزود: انتظار می‌رود در تیر ماه سه میلیون دُز واکسن برکت تحویل وزارت بهداشت داده شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اضافه کرد: از مرداد ماه بیش از ۷ میلیون دُز در ماه از واکسن کوو ایران برکت به دست ما خواهد رسید.

وی ادامه داد: از شهریور، حدود یک‌میلیون دُز واکسن اسپوتنیک، یک‌میلیون دُز واکسن پاستور و ۷ میلیون دُز واکسن برکت به دست ما خواهد رسید. همچنین از واکسن‌های وارداتی نیز ماهانه حداقل ۲ میلیون دُز واکسن به دست ما می‌رسد.

رئیسی کل جمعیت گروه هدف واکسیناسیون کرونا را ۶۰ میلیون نفر بیان کرد و گفت: از شهریور تا پایان سال می‌توانیم تنها با واکسن‌های ایرانی کرونا، تمام گروه‌های هدف را علیه کرونا واکسینه کنیم؛ با توجه به تولید داخلی واکسن کرونا مردم نگران واکسن نباشند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه وظیفه دولت است که واکسن رایگان به مردم تزریق شود که این کار در حال انجام است، بیان کرد: هم‌اکنون واکسن کرونا به کادر درمان، اکثر افراد بالای ۷۰ سال، بیماران دیالیزی، پیوندی و جانبازان بالای ۵۰ درصد تزریق شده است و تا یک ماه آینده واکسن کرونا را به افراد بالای ۶۰ سال تزریق می‌کنیم.

به گفته رئیسی، با واکسیناسیون گروه‌های آسیب‌پذیر میزان مرگ و میر کاهش می‌یابد؛ پس از اتمام واکسیناسیون افراد سالمند، واکسیناسیون مشاغل پرخطر آغاز می‌شود که این گروه شامل معلمان، اساتید دانشگاه، رانندگان تاکسی، خلبان‌ها، زندان‌ها و پادگان‌ها و... است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °