گرمای بی‌سابقه و آتش سوزی در کانادا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 31 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۰۷۲۳
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۲
وقوع آتش سوزی گسترده و پیش رونده در جنگل‌ها آن هم پس از سه روز ثبت بالاترین دمای هوا در غرب کانادا، مقامات محلی این کشور را واداشت تا دستور تخلیه منازل مسکونی را صادر کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از رویترز، بخش غربی کانادا برای سه روز متوالی شاهد بالاترین دمای هوا بود و در پی این موج گرمای بی سابقه، آتش سوزی در جنگل‌ها به سرعت آغاز شد و بخش اعظمی از شهر کوچک «لایتون» در غرب کانادا را ویران کرد.

همزمان با گسترش دامنه آتش سوزی در سرتاسر استان بریتیش کلمبیا، مقامات محلی کانادا روز پنجشنبه دستور‌های جدیدی برای تخلیه منازل مسکونی واقع در این منطقه صادر کردند.

بیش از یک هزار تن از مردم در داخل و مناطق پیرامونی لایتون در مرکز استان بریتیش کلمبیا اواخر روز چهارشنبه پس از گسترش سریع و غافلگیرانه آتش سوزی در این منطقه خانه‌های خود را تخلیه کردند.

بنابر اعلام مقامات محلی، علت وقوع این آتش سوزی در دست بررسی است.

یک زوج ۶۰ ساله در اثر این آتش سوزی جان خود را از دست دادند و خانه‌ها و ساختمان‌های بسیاری در لایتون به طور کلی ویران شدند.

به گفته یک مقام محلی ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۶۲ مورد آتش سوزی جدید در استان بریتیش کلمبیا گزارش شده است که همین امر مقامات را واداشت تا برای حدود ۷۰۰ نفر از ساکنان منطقه کاریبو در این استان، دستور تخلیه اجباری صادر کنند.

جدیدترین آمار منتشر شده حاکی از آن است که در پی موج گرمای بی‌سابقه در غرب کانادا، دست‌کم ۲۳۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

موج گرمای ناشی از این آتش سوزی مناطق شمال غربی آمریکا را با گرمای بی سابقه مواجه کرده است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۹.۹۹°    ۲۹.۹۹°