تلاش غرب در تحمیل برجام تغییر یافته به ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 27 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۰۷۴۸
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۳
به باور لاوروف وزیر امور خارجه روسیه غرب در تلاش است از اوضاع برجام استفاده کند تا توافق را به شکل تغییر یافته به ایران تحمیل کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از اسپوتنیک، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در سخنانی اعلام کرد که بازگشت آمریکا به برجام باید به معنای احیای کامل تعهدات واشنگتن در قبال این توافق و قطعنامه شورای امنیت باشد.

وزارت امور خارجه روسیه اعلام نمود که در مذاکرات وین، پیشرفت چشمگیری در قدم‌های متوالی میان آمریکا و ایران برای بازگشت به برجام دیده می‌شود.

پیش از این لاوروف اعلام کرده بود که موضوع بازنگری و یا افزودن موارد جدید به برجام مطرح نیست. در مذاکرات وین، پیشرفت چشمگیری در قدم‌های متوالی میان آمریکا و ایران برای بازگشت به برجام دیده می‌شود.

وی امروز جمعه، اظهار داشت که روسیه در حال آماده کردن نسخه به روز شده طرح روسی امنیت در خلیج فارس است و به زودی آن را ارائه می‌دهد.

سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در پایان مذاکرات با همتای بحرینی خود گفت: دوستان ما به پیشنهاد طرح روسیه امنیت جمعی در منطقه خلیج فارس علاقه نشان داده اند. در حال حاضر، با درنظر گرفتن تحولات جدید، در حال کار بر روی نسخه به روز شده آن هستیم، در نزدیک‌ترین زمان ممکن آماده ارائه آن برای طرف‌های علاقمند و ذیربط می‌شویم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °