لاوروف: آمریکا در سوریه به مبارزه با تروریست‌ها بپردازد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 27 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۰۷۶۸
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۱
وزیر امور خارجه روسیه با بیان اینکه تهدید داعش در سوریه و عراق بطور جدی افزایش نیافته است، گفت: آمریکا باید به تاراج ثروت‌های طبیعی سوریه پایان دهد و به‌جای آن به مبارزه با تروریست‌ها بپردازد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه با بیان اینکه تهدید داعش در سوریه و عراق به‌طور جدی افزایش نیافته است، گفت: در این دو کشور از تحقق و اجرای طرح‌های خلافت که از سوی گروه تروریستی داعش طراحی شده بود، جلوگیری شده است.

وی افزود: از تلاش‌های دولت عراق برای نابودی باقی مانده گروه‌های تروریست‌ها حمایت می‌کنیم. همین رویکرد را در مورد سوریه داریم.

لاوروف گفت: روسیه که به‌طور قانونی و به دعوت دولت سوریه در این کشور حضور دارد به نیروهای امنیتی و ارتش این کشور برای قلع و قمع تروریسم در سراسر قلمرو آن کمک می کند.

وزیر امور خارجه روسیه ادامه داد: در سوریه نه فقط داعش بلکه گروه‌های تروریستی دیگر در وهله اول جبهه النصره و سایر گروه‌های تروریستی همدست آن فعالیت می‌کنند.

آمریکا باید به تاراج ثروت‌های طبیعی سوریه پایان دهد

لاوروف گفت: آمریکا و متحدان این کشور در ائتلاف به اصطلاح ضدتروریستی در سوریه که بهانه‌ای برای حضور غیرقانونی در خاک سوریه است، باید در وهله اول به نابودی این تهدید و نه اشغال بخش قابل توجهی از خاک سوریه و تاراج ثروت‌های طبیعی این کشور بپردازند.

انتقال نیروهای داعش به افغانستان

وزیر امور خارجه روسیه بیان کرد: در مورد تهدید داعش در منطقه باید به این تهدیدی که متوجه افغانستان است اشاره کنم که تروریست‌های داعشی به این کشور گسیل می شوند.

لاوروف افزود: آنها با استفاده از فرصت پیش آمده بر اثر طولانی شدن روند تامین مقدمات گفت و گوهای صلح به نفوذ به افغانستان می پردازند. افراد در بین هیات حاکمه افغانستان که سعی دارند این روند را به طول بیانجامد باید در مورد پیامدهای اقداماتشان در مورد میهن خود خوب فکر کنند.

وی گفت: تروریست‌های داعشی به دلیل رفتار غیرمسئولانه برخی از مقام‌های دولت افغانستان، خروج شتاب زده نیروهای ناتو از این کشور بدون این‌که در مورد اجرای اهداف خود در این کشور گزارش دهند،مناطق افغانستان در وهله اول مناطق شرق این کشور و در مرز کشورهای متحد ما (در آسیای مرکزی) را تحت کنترل خود در می آورند.

لاوروف ادامه داد: ما در کانال‌های دوجانبه و چارچوب سازمان امنیت جمعی رایزنی هایی را داریم تا کشورهای همسایه در آسیای مرکزی را از این تهدید بسیار جدی دور و در برابر آن دفاع کنیم.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین به ضرورت خودداری از طولانی کردن روند مذاکرات صلح در افغانستان و کسب توافق در مورد دولت انتقالی در این کشور اشاره و بیان کرد: روسیه تلاش می کند این پیام را به شرکای خود از جمله در چارچوب گروه آمریکا، چین و پاکستان برساند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °