روحانی: از هفته آینده واکسیناسیون وسیع‌تر انجام می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۰۷۷۸
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۳
رئیس‌جمهور گفت: همه علامت‌ها نشان می‌دهد که شرایط واکسیناسیون از هفته آینده بهتر می‌شود و به شکل وسیع‌تر انجام می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور صبح امروز (شنبه، ۱۲ تیرماه) در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: باید مقررات و دستورالعمل‌های پیش بینی شده برای شهر‌های زرد، نارنجی و قرمز به طور کامل رعایت شود در غیر این‌صورت با بروز چنین مشکلاتی مواجه خواهد بود.

وی با بیان اینکه جهش‌ها و تغییرات ژنتیکی و موتاسیون‌های متعدد ویروس کرونا مشکلات فراوانی ایجاد کرده است، افزود: متاسفانه امروز شاهد وضعیت حادی در استان‌های جنوبی کشور و برخی از دیگر استان‌ها به‌دلیل شیوع نوع جدید و جهش یافته این ویروس به نام "دلتا " هستیم که اگر دستورالعمل‌های بهداشتی در این مناطق رعایت نشود آمار شهر‌های قرمز کشور افزایش خواهد یافت.

رئیس جمهور با بیان اینکه متاسفانه این ویروس همچنان داروی قطعی برای درمان ندارد، گفت: خوشبختانه ویروس کرونا واکسن‌پذیر است و شرایط کشور ما نیز از نظر واکسن اعم از خارجی و تولید داخل روز به روز بهتر می‌شود.

حجت‌الاسلام روحانی یکی از ویژگی‌های موج جدید شیوع کرونا را قدرت سرایت بالاتر ویروس سویه دلتا به عنوان عامل ایجاد این موج برشمرد و افزود: ایجاد موج‌های جدید که این روز‌ها در همه کشور‌های جهان شاهد آن هستیم، نشان دهنده این است که هنوز ابعاد ویروس کرونا به طور کامل شناخته نشده و درمان قطعی برای آن پیدا نشده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه روند تأمین واکسن از خارج و تولید واکسن داخلی در حال بهتر شدن است، گفت: در هر حال چه افراد واکسن تزریق کرده باشند و چه هنوز واکسن تزریق نکرده باشند، همه باید پروتکل‌ها را حداقل تا پایان سال با قوت رعایت کنند.

حجت‌الاسلام روحانی بیان کرد: رعایت پروتکل ها، واکسیناسیون و امید و اعتماد سه عاملی هستند که با اتکا به آنها باید بر شیوع کرونا غلبه کنیم. متاسفانه رعایت پروتکل‌ها به ۶۹ درصد رسیده که به هیچ وجه عدد قابل قبولی نیست و با این وضعیت تعداد شهرستان‌های با وضعیت قرمز کشور هر روز افزایش خواهد یافت.

رئیس جمهور با بیان اینکه استانداری‌ها باید الزامات رنگ‌بندی‌های کرونایی را با دقت کامل رعایت کنند، گفت: به‌ویژه در استان‌های جنوبی باید بیشتر مراقبت کنیم تا وضعیت در حال افزایش آمار بیماری کنترل شود. کنترل و مهار کرونا فقط و فقط با اقدام جمعی مقدور است و باید همه مراعات کنیم تا بتوانیم از این مشکل عبور کنیم.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به سالروز حمله موشکی ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری کشورمان در ۱۲ تیر سال ۶۷ گفت: دولت آمریکا نه تنها تاکنون بابت این جنایت بزرگ از جمهوری اسلامی و ملت ایران عذرخواهی نکرده است، بلکه از فرمانده ناو حمله کننده تجلیل نیز کرده‌اند که باید بابت این اقدام غلط در محضر افکار عمومی پاسخگو باشند.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °