نیمی از استان‌های کشور درگیر موج پنجم هستند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 02 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۰۷۷۹
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: ۹۲ شهر در وضع قرمز، ۱۸۳ شهر نارنجی و ۱۷۳ شهر در وضع زرد کرونا قرار دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "علیرضا رئیسی" در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به گسترش واریانت دلتا از مناطق جنوبی به دیگر نقاط کشور، گفت: هم‌اکنون ۹۲ شهر کشور در وضعیت قرمز کرونایی، ۱۸۳ شهر نارنجی و ۱۷۳ شهر هم در وضعیت زرد قرار دارند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه میزان همه‌گیری و مبتلا‌ها در اثر این ویروس جدید افزایش یافته است، افزود: بیش از ۵۰ درصد شهر‌های برخی از استان‌ها درگیر شده‌اند و اگر سهل انگاری صورت بگیرد می‌تواند کل استان را درگیر کند.

۱۰ شهر استان تهران قرمز شد

رئیسی با اعلام اینکه ۱۰ شهر استان تهران قرمز شده‌اند، گفت: شهر‌های زیادی از استان‌های کرمان، فارس و…، درگیر بیماری شده‌اند.

وی ادامه داد: در جلسه امروز تاکید زیادی بر تشدید کنترل مرز‌های شرقی شد. البته این اقدامات وجود دارد، اما تاکید بر نظارت بیشتر شد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: در جلسه امروز برای کمک به استان سیستان و بلوچستان، مباحثی مطرح شد.

رئیسی گفت: در شهر‌های قرمز حداکثر حضور کارکنان در محل کار ۳۰ درصد اعلام شد، به جز مشاغل ضروری که نیاز است حضور بیشتری داشته باشند.

توزیع ۷ میلیون دُز واکسن 

وی با اشاره به بهبود وضعیت واکسیناسیون در کشور، افزود: در این هفته و هفته آینده واکسیناسیون سرعت بیشتری خواهد گرفت.

رئیسی ادامه داد: در تهران هم با افزایش مراکز تجمیعی واکسیناسیون، کار تزریق واکسن با سرعت بیشتری ادامه خواهد یافت و مردم نگران دُز دوم نباشند. احتمال اینکه در هفته آینده گروه سنی دیگری را اعلام کنیم، وجود دارد.

وی افزود: تا کنون ۳۰۰ هزار دُز واکسن برکت توزیع شده و امید داریم در هفته‌های آینده این روند سرعت بگیرد و به همراه واکسن‌های خارجی، واکسن بیشتری تزریق شود.

رئیسی با اعلام اینکه تا کنون ۷ میلیون دُز واکسن توزیع کرده‌ایم، گفت: دو میلیون نفر دُز اول و دوم را گرفته‌اند و ۴ میلیون نفر هم دُز اول را دریافت کرده‌اند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: از شهریور ۱۴۰۰ ماهیانه حداقل ۱۰ میلیون دُز واکسن به دست ما خواهد رسید و تا پایان سال همه گروه‌های هدف را واکسینه خواهیم کرد.

وی افزود: ۸۷۰ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در کشور فعال است که ۷۵ مرکز آن فقط در تهران است و توانایی روزانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دُز تزریق را داریم و این ظرفیت تا ۵۰۰ هزار دُز هم قابل افزایش است، در صورتی که واکسن تأمین شود.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹.۷۹°    ۱۴.۵۹°