بانک‌ها نخستین گزینه تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۰۸۱۶
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۳
معاون طرح و برنامه وزارت صمت با بیان اینکه تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی را از دو طریق پیگیری می‌کنیم، گفت: بانک‌ها گزینه نخست تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی و کوچک و متوسط است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"سعید زرندی" معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با ۱۸:۳۰ به بررسی دستورالعمل اجرایی تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط (SME ها)پرداخت و گفت: نخستین اقدام ما در این زمینه که اصلی‌ترین روش ما نیز محسوب می‌شود تامین مالی از طریق بانک‌ها است و در گام بعد تامین مالی با استفاده از روش‌های نوین این کار را انجام دادیم.

زرندی افزود: ما در وزارت صمت با بانک‌ها بر روی فرآیندی بنام فرآیند رونق تولید به تفاهم رسیدیم و واحد‌های تولیدی از طریق سامانه "بهین یاب" (https://www.behinyab.ir) و بر اساس دسته بندی‌هایی که مشخص شده است تقاضای خود را وارد کرده و در کارگاه‌های استانیِ ستاد تسهیل بررسی‌ها انجام می‌شود و پس از آن بر اساس اولویت‌ها تامین مالی بنگاه اقتصادی انجام می‌گیرد.

وی افزود: هرسال حدود ۳۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان به منظور ایجاد تسهیلات و تامین مالی بنگاه‌ها در نظر گرفته می‌شود که درسال ۱۳۹۹ به ۶ هزار و ۲۰۰ بنگاه اقتصادی حدود ۳۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارائه شده است.

وی همچنین گفت: با تعاملی که بین بانک‌ها و وزارت صمت صورت گرفته بیش از ۲۴ شعبه بانکی به سامانه ما متصل هستند.
"آرمان خالقی" عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت دیگر مهمان این برنامه نیز نقطه قوت دستور العمل اجرایی تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی مصوب ۱۴۰۰ را نسبت به سال گذشته واقع گرایانه‌تر بودن آن عنوان کرد و گفت: این طرح از جانب بنگاه‌های اقصادی بسیار مورد استقبال قرار خواهد گرفت چرا که نیاز به نقدینگی این بنگاه‌ها به دلیل تورم ایجاد شده بیشتر شده است.
وی ابراز امیدواری کرد به منظور کمک بیشتر به بنگاه‌های اقتصادی دست اندرکاران وزارت صمت روش‌های دیگر تامین مالی را نیز بکار گیرند تا این کار صرفا از طریق بانک‌ها صورت نگیرد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۷۹°    ۱۰.۹۹°