کلید اولیه کنکور ۱۴۰۰ فردا منتشر می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۰۸۶۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۹
سخنگوی سازمان سنجش با بیان اینکه کلید اولیه کنکور ۱۴۰۰ فردا دوشنبه ۱۴ تیر بر روی سایت این سازمان قرار می‌گیرد، اظهار کرد: کنکور ۱۴۰۰ در نهایت امنیت و حفظ پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 کنکور سراسری ۱۴۰۰ در ۴۱۴ شهرستان و سه هزار و ۵۲۲ حوزه برگزار شد که تعداد حوزه‌ها و شهر‌ها نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

در ۱۱ کشور قطر، ترکیه، مالزی، پاکستان، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، روسیه، امارات، آلمان، کویت و عمان نیز داوطلبان در کنکور شرکت کردند.

اطلاعات آماری توزیع کارت ورود به جلسه این آزمون حاکی از آن هست که دختران باز هم پرتعدادترین داوطلبان این آزمون بودند و ۸۲۸ هزار و ۵۵۲ نفر از داوطلبان این ماراتن علمی را تشکیل دادند و آمار پسران نیز ۵۳۹ هزار و ۳۷۹ نفر است.

تعداد کارت‌های صادر شده برای گروه آزمایشی هنر ۱۲۵ هزار و ۱۲۱ کارت است که از این تعداد ۸۷ هزار و ۲۳۶ نفر زن و ۳۷۷ هزار و ۹۵ نفر مرد هستند. این آزمون روز چهارشنبه ۹ تیرماه برگزار شد.

تعداد کارت‌های صادر شده برای داوطلبان گروه علوم ریاضی و فنی نیز ۱۴۲ هزار و ۶۲ کارت است که از این تعداد ۵۰ هزار و ۵۵۷ نفر زن و ۹۱ هزار و ۵۰۵ نفر مرد بودند. آزمون این گروه آزمایشی پنجشنبه ۱۰ تیرماه برگزار شد.

تعداد کارت‌های صادر شده برای گروه علوم انسانی هم ۳۷۰ هزار و ۱۱۲ کارت است که از این تعداد ۲۱۹ هزار و ۹۵ نفر زن و ۱۵۱ هزار و ۱۷ نفر مرد بودند. آزمون این گروه آزمایشی روز پنج شنبه ۱۰ تیرماه به همراه گروه علوم ریاضی و فنی برگزار شد.

همچنین تعداد کارت‌های صادر شده برای گروه علوم تجربی ۵۵۴ هزار و ۸۶۰ کارت است که از این تعداد ۳۵۷ هزار و ۹۷۵ نفر زن و ۱۹۶ هزار و ۸۸۵ نفر مرد هستند؛ این آزمون روز جمعه ۱۱ تیرماه برگزار شد.

تعداد کارت‌های صادر شده در گروه زبان‌های خارجی ۱۷۵ هزار و ۷۷۶ کارت است که از این تعداد ۱۱۳ هزار و ۵۹۹ نفر زن و ۱۲ تیرماه به عنوان آخرین نوبت آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ برگزار شد.

مسن‌ترین داوطلب (مرد) این آزمون ساکن شهرستان اصفهان و متولد ۱۹ تیرماه ۱۳۱۹ هست که در گروه آزمایشی علوم تجربی شرکت کرد.

جوان‌ترین داوطلب کنکور سراسری (زن) نیز متولد ۱۱ مردادماه ۱۳۸۷ و ساکن شهرستان بجنورد است که او نیز در گروه آزمایشی علوم تجربی شرکت کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °