واریز باقیمانده سود سهام عدالت، امروز
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 27 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۰۸۹۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۸
پرداخت باقیمانده سود سهام عدالت به سهامداران امروز دوشنبه، تکمیل می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد که پرداخت باقیمانده سود سهام عدالت ازدیشب شروع شده و امیدواریم که بتوانیم سود مدنظر را امروز به همه حساب‌هایی که معتبر هستند، واریز کنیم.
 
دهقان دهنوی" به پرداخت ٥٠ درصد از سود سهام عدالت در اسفند سال گذشته که مربوط به عملکرد ۳۶ شرکت سرمایه پذیر سهام عدالت در سال ۹۸ بود، اشاره کرد و افزود: پرداخت سود شرکت‌ها به این ترتیب است که بعد از برگزاری مجمع شرکت، پرداخت سود مشخص شود و تا هشت ماه بعد از مجمع، شرکت‌ها موظف هستند سود را به سهامداران پرداخت کنند.

وی ادامه داد: برای اینکه این فرآیند بتواند به صورت متمرکز انجام شود سازمان بورس تصمیم گرفته که سود سهامداران مستقیم سهام عدالت و نیز سود سهامداران غیرمستقیم سهام عدالت در شرکت سپرده گذاری مرکزی تجمیع و به طور هماهنگ به حساب سهامداران عدالت پرداخت شود.

دهقان دهنوی افزود: بر اساس برنامه زمانی توزیع سود شرکت ها، ۵۰ درصد سود که تا قبل از سال جمع شده بود در اسفند پرداخت و مقرر شد ۵۰ درصد باقی مانده نیز در اسرع وقت پرداخت شود؛ البته بعضی از شرکت‌های سرمایه پذیر که باید در آن موعد زمانی سود را پرداخت می‌کردند در پرداخت سود تاخیر داشتند و به همین خاطر برنامه پرداخت سود به تاخیر افتاد.

دهقان دهنوی با بیان اینکه از شامگاه دیروز پرداخت مرحله دوم سود انجام می‌شود، گفت: مایل بودیم همه ۵۰ درصد باقی مانده سود را پرداخت کنیم، ولی دو اتفاق مانع شد که این سود واریزی از ۵۰ درصد کمتر باشد، نخستین اتفاق این بود که دو مورد از شرکت‌های سرمایه پذیر افزایش سرمایه داشتند و این افزایش سرمایه می‌توانست از محل سود سهامداران انجام شود؛ البته به نفع سهامدار بود که در افزایش سرمایه شرکت کند، از مزایای دریافت سهم جدید بهره‌مند شده و ارزش بیشتری برای آنهاایجاد شود، براین اساس تصمیم گرفتیم تا سود را از این دو شرکت دریافت نکنیم تا سهامداران در افزایش سرمایه شرکت کنند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار یادآورشد: در نظر داشته باشید که دو شرکت سود خود را پرداخت نکردند، شرکت مخابرات ایران یکی از این دو شرکت است که با وجود به پایان رسیدن موعد هشت ماهه خود هیچ بخشی از سود خود را پرداخت نکرده است؛ دومین شرکت نیز شرکت مپنا است که تاکنون تنها تقریبا یک سوم سود خود را پرداخت کرده، اما هنوز دو سوم آن را پرداخت نکرده است.

وی ادامه داد: خلف وعده این شرکت‌ها و برخی شرکت‌های دیگر که سود را با تاخیر پرداخت کردند، (البته طبق ضوابط انضباطی سازمان بورس برخورد لازم با آن‌ها صورت خواهد گرفت) باعث شد که تا امروز پرداخت سود سهامداران عدالت با تاخیر همراه شود که در نهایت تصمیم گرفتیم بدون دریافت سود از این دو شرکت آنچه که تاکنون تجمیع شده است و شامل حدود ۴۰ درصد سود می‌شود را به سهامداران عدالت پرداخت کنیم.

دهقان دهنوی گفت: این ۴۰ درصد برای کسانی که برگه سهام عدالت یک میلیون تومانی یا ارزش سهام آن‌ها یک میلیون تومان بوده کمی بیش از ۱۴۴ هزار تومان خواهد بود و برای کسانی که ارزش سهام آن‌ها ۵۳۰ هزار تومان بوده است، اندکی بیش از ۷۶ هزار تومان خواهد بود و سایر سهامداران هم به همین تناسب سود دریافت می‌کنند.

به گفته رئیس سازمان بورس، پرداخت این سود شامگاه دیروز شروع شده و طی امروز امیدوار هستیم که بتوانیم به همه حساب‌هایی که معتبر است و نزد سازمان بورس، شرکت سپرده گذاری مرکزی و سازمان خصوصی سازی ثبت شده و قبلا هم سود به آن پرداخت شده به آن حساب‌ها واریز شود و کسانی که سود به حسابشان واریز نشد با شماره‌های شرکت سپرده گذاری مرکزی تماس بگیرند و اگر مشکلی پیش آمده آن را رفع کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۷.۹۹°    ۲۷.۹۹°