مسئله فلسطین مهم‌ترین مسئله برحق است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 30 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۰۹۳۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۲
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: ملت‌های ما بر اساس حق خود می‌خواهند مقابل غارتگری آمریکا بایستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی امروز (دوشنبه، ۱۴ تیرماه) خود به مناسبت افتتاحیه کنفرانس «فلسطین پیروز می‌شود»، گفت: چاره‌ای جز توسعه مقابله رسانه‌ای همانند مقابله نظامی وجود ندارد و رسانه یکی از مهم‌ترین رویارویی‌های مقاومت با دشمن است بنابراین مثل تقابل نظامی، باید تقابل رسانه‌ای با دشمن را توسعه داد.

وی افزود: خیلی ساده بیان می‌کنیم و از ایستادگی محور مقاومت در کشور‌های عضو و در احزاب و جنبش‌های عضوش، صحبت می‌کنیم، اما برای تحقق این امر، خون‌ها و جان‌ها داده شده و فداکاری‌ها شده است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: فتنه سیاه [داعش] یکی از اهدافش این بود که مسئله فلسطین فراموش شود.

وی اضافه کرد: یکی از عوامل لازم برای تجدید گفتمان رسانه، ثابت قدم بودن محور مقاومت بوده و یکی از دلایل تجدید گفتمان رسانه‌ای، پیروزی چشمگیر مقاومت فلسطین در جنگ "سیف القدس" (جنگ اخیر مقاومت فلسطین در غزه با رژیم صهیونیستی) است.

سید نصرالله گفت: در حالی که جنگ بیان کردن حق و حقیقت را به پیش می‌بریم با جنگ گمراه کردن، دروغ، تزویر و نیرنگ نیز مواجه هستیم که این جنگی سخت بوده که نیاز به طرح و نقشه دارد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: رسانه‌های دشمن امروز جنگ شدید رسانه‌ای را برای تحریف آغاز کرده تا چهره مبارزان مقاومت را لکه‌دار کرده و آنها را وابسته به ایران معرفی کند و بدترین حالت زمانی است که جنبش‌های مقاومت توسط رسانه‌های متخاصم عربی با مافیا‌ها و باند‌های جنایتکار مقایسه می‌شوند.

سید حسن نصرالله افزود: سیطره آمریکا یکی از خطرناک‌ترین عواملی است که مردم منطقه را تهدید می‌کند و این سیطره، نظام‌های حاکم و ارتش‌ها را به ساختار‌های متحرک تبدیل کرد.

وی گفت: هر تجاوز اسرائیل تجاوز آمریکا به شمار می‌آید و حق ملت فلسطین در سرزمین‌هایش از بحر تا نهر بوده و حق لبنان نیز باقی اراضی اشغالی‌اش است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود: این حق ملت‌هایمان است که در برابر سرقت‌هایی که آمریکا به آنها مبادرت می‌ورزد، به استفاده از ثروت‌هایش بپردازد و ملت‌های منطقه این حق را دارند که به دور از مداخله‌ها و دیکته‌های آمریکا، به تعیین سرنوشت خود بپردازند.

سید نصرالله بیان کرد: گفتمان محور مقاومت بر اساس حقایق، واقعیت‌های میدانی و عاطفی ملت و دشمن است. ما نقاط قوت دشمن را می‌دانیم و به آن اعتراف می‌کنیم و در مسیر مقابله با آن و تضعیف آن فعالیت می‌کنیم.

وی ادامه داد: چیزی به نام مردم در رژیم صهیونیستی وجود ندارد و همه آنها اشغالگر و شهرک‌نشین هستند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان اضافه کرد: امروز دشمن به رسانه مقاومت اعتماد بیشتری نسبت به رسانه‌ها و رهبرانش دارد. زمانی که مقاومت وعده داد که اجازه نخواهد داد تا اسیرانش در زندان بماند، مقابله بزرگی را با دشمن اسرائیل به پیش برد تا اسیرانش را آزاد کند.

سید نصرالله گفت: زمانی که امروز درباره آزادسازی فلسطین و محو رژیم صهیونیستی متجاوز اشغالگر صحبت می‌کنیم قطعا درباره خواب و رویا صحبت نمی‌کنیم بلکه درباره امید‌های واقعی صحبت می‌کنیم.

سید نصرالله با هشدار دادن درباره سیطره آمریکا در منطقه گفت: سیطره آمریکا تمامی امکانات منطقه را در راستای منافع دشمن اسرائیلی قرار داد و صهیونیست‌ها موجودیت و تکبر خود را با حمایت آمریکا ایجاد کرده‌اند.

وی بیان کرد: با سیطره و اشغالگری آمریکا در عراق و تجاوز آن علیه الحشدالشعبی و اشغالگری آن در شرق سوریه مواجه هستیم.

دبیرکل حزب‌الله لبنان به جنگ روانی مقاومت با دشمن اشاره کرد و گفت: ما در جنگ روانی خود به توهم و دروغ روی نمی‌آوریم و یکی از مهم‌ترین نقاط قوت رسانه محور مقاومت، راستگویی در انتقال اخبار و رویدادهاست.

سید نصرالله تأکید کرد: ما در اهداف خود مبالغه نمی‌کنیم و این یکی از مهم‌ترین پارامتر‌های قدرت مقاومت است. مقاومت در فلسطین وعده دفاع از قدس داد و به این وعده پایبند ماند.

وی گفت: تحول بزرگی در امکانات محور مقاومت به‌وجود آمده است و رسانه‌های اجتماعی توانست در ایجاد پیروزی برای مقاومت مشارکت کند. با وجود عدم وجود تناسب در مقایسه با آن چیزی که برای رسانه‌های دیگر فراهم می‌شود، اما در رسانه مقاومت تجربه و ابداع وجود دارد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: دشمن اقدام به متوقف کردن شبکه‌های ماهواره‌ای و پایگاه‌های اینترنتی می‌کند و دلیل این اقدام، تأثیرگذاری این رسانه‌هاست. ما باید به مبادله تجربه‌ها در رسانه بپردازیم و از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنیم.

وی افزود: بسیاری از کانال‌های فعال مقاومت با تهدید مسدود شدن مواجه هستند و تأثیرگذاری این رسانه‌ها، باعث آشفتگی دشمن شده است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به بحران داخلی در لبنان گفت: ملت لبنان نباید از دلایل واقعی که بحران در کشور را به‌وجود آورده، غافل باشند. دلیلی واقعی پشت بحران‌ها در لبنان و جود دارد و آن، آمریکاست که مانع از کمک دیگر کشور‌ها به لبنان می‌شود.

وی افزود: این آمریکاست که لبنان را تحریم کرده و مانع از آن می‌شود که بانک‌های لبنانی به جذب سرمایه‌های بین‌المللی برای حل بحران بپردازد. آیا این آمریکا نیست که مانع از دسترسی بانک‌های لبنانی به دارایی‌های خود در خارج می‌شود؟ آیا این آمریکا نیست که مانع از آن می‌شود که کمک‌ها از شرق نظیر چین به لبنان برسد؟.

سید نصرالله بیان کرد: برخی‌ها این نگرانی‌ها را دارند که آمریکا آنها را در لیست تحریم‌ها قرار دهد و حاضرند که همه لبنان به سوی مرگ برود. هدف از تحریم‌های آمریکا تحریک مردم لبنان و محیط مقاومت علیه مقاومت است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: شریک نابود کردن پول ملی لبنان، سفارت آمریکا بوده و سیاست‌های اشتباه از دلایل بحران لبنان به شمار می‌آید، اما آمریکا دلیل اصلی است، چون این کشور شریک فاسدان است.

وی افزود: لبنانی‌ها بدانند که شریک اوضاع کنونی در لبنان، ایجاد بحران‌ها، گرسنگی و گرانی دولت آمریکا و سیاست‌ها و سفارتش در لبنان است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: شاهد روز‌های سرنوشت‌سازی درباره تکلیف تشیکل دولت لبنان هستیم و راه‌حل‌های واقعی برای اقتصاد لبنان جز از طریق اراده‌ای شجاع حاصل نخواهد شد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۷.۹۹°    ۲۷.۹۹°