هماهنگی تیم اقتصادی دولت، نیاز بازار سرمایه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 27 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۰۹۶۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۱
کارشناس بازار سرمایه هماهنگی تیم اقتصادی دولت جدید را تنها رقیب دولت در اقتصاد اعلام کرد و افزود: رشد معقول بازار سرمایه و هماهنگی در تیم اقتصادی دولت، جزو باید‌های مورد نیاز بازار سرمایه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  "ماشاالله عظیمی" کارشناس بازار سرمایه درباره رشد سهام بازار سرمایه گفت: این بازار مبتنی بر امید با شاخص ها متغیر اقتصادی و غیر اقتصادی است که متغیرهای رفتاری در این بازار بسیار موثر است.

عظیمی در گفتگو با تیتر امشب شبکه خبر از متغیر های رفتاری گفت و افزود: برخی از متغیرها از جمله آگاهی بخشی، نظارت، تقویت صندوق تثبیت و ایجاد پوشش های لازم برای ریسک سهامداران مواردی است که دولت آینده به آن توجه دارد.

کارشناس بازار سرمایه افزود: رشد معقول بازار سرمایه و هماهنگی در تیم اقتصادی دولت، جزو بایدهای مورد نیاز این بازار است.

او از افزایش آگاهی های مردم از بازار سرمایه گفت و افزود: تصمیم گیری سهامداران نیازمند آموزش و تجربه است.

عظیمی گفت: باید به روند افزایش رشد سهام و سهامداران پاسخ معقول داد.

او ناهماهنگی در تیم اقتصادی دولت جدید را تنها رقیب دولت در اقتصاد اعلام کرد و افزود: باید تیم اقتصاد از هر نظر باهم هماهنگ باشد.

ماشاالله عظیمی نقش آفرینی دولت در اقتصاد را عدم دخالت در امور اقتصادی اعلام کرد و گفت: وظیفه دولت سیاست گذاری و بستر سازی برای اقتصاد کشور است نه چمبره بر اقتصاد.

دبیرکل اتاق تعاون ایران با بیان اینکه منابع صندوق توسعه ملی، برای اقتصاد مردمی است، گفت: اجزای دولت باید با وزارت اقتصاد هماهنگ باشد. مردمی تر از بورس نداریم. هر کس با هر سرمایه ای در کمال شفافیت می تواند اقدام به خرید سهم کند.  تعلل صندوق توسعه ملی و مقاومت کردن بانک مرکزی در رشد بازار سرمایه تاثیر گذاشت. 

عظیمی گفت: ورود شرکت ها فناور و شرکت ها خرد و متوسط به بازار بورس می تواند جان تازه ای برای بورس باشد.

"سیدروح‌الله حسینی‌مقدم" کارشناس بازار سرمایه هم گفت: بازار سرمایه هم در متقابل نگاه سیاسی دولت مردان فضای انتخابات و تغییرات سیاسی را دنبال می کند تا بتواند تصمیم گیری های اقتصادی آینده را پیش بینی کند.

او با بیان اینکه برنامه‌های دولت جدید در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی در تداوم روند مثبت بازار سرمایه تاثیر خواهد داشت، گفت: ریزش قیمت سهام در چند ماه گذشته، پیش از انتخابات، و سبز شدن شاخص بورس و اطمینان مجدد سرمایه گذار در بعد از انتخابات امری طبیعی است.

حسینی مقدم پیش بینی کرد با فرض ثابت بودن همه شرایط این رشد شاخص بازار سرمایه تا پایان شهریور ادامه دارد.

"مهدی طغیانی" عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هم در ارتباط اینترنتی گفت: بورس آینه تمام نمای اقتصاد کشور است که باید روند روبه رشدی داشته باشد و خوب کار کند. از طرفی شاخص بورس باید نمایش واقعی اقتصاد جامعه باشد در غیر اینصورت ثبات نخواهد داشت.

او به جهش شدید قیمتی در بورس از اواخر سال 98اشاره کرد و گفت: این جهش مبتنی بر واقعیت جامعه نبود و شاخص بورس ثبات نداشت و منفی شد. افزایش شاخص باید رونق در اقتصاد کشور داشته باشد تا ثبات پیدا کند.

طغیانی یکی از وظایف بازار سرمایه و بورس را تامین مالی های دراز مدت در اقتصاد کشور اعلام کرد و افزود: این تامین مالی در بازار اولیه باید به سهولت باشد. 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: وظیفه مدیر بورس ایجاد یک بازار منصفانه و شفاف است. 

او با انتقاد از دولت در پرداخت نکردنِ مطالبات تولید کننده برق گفت: ریشه مشکلات برق و پدیده خاموشی ها در رفتارهای دولت و دخالت های دولت در تولید است. قیمت گذاری ها مکرر اتفاق بیفتد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °