دولت نمی‌تواند درقبال مشکلات دامداران بی تفاوت باشد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 08 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۰۹۷۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۵ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۹
معاون اول رئیس جمهور: دولت نمی‌تواند در خصوص مسایل و مشکلات دامداران به عنوان تولیدکنندگان بزرگ کشور بی تفاوت باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اقای جهانگیری در جلسه تنظیم بازار و کالا‌های اساسی که عصر دیروز (دوشنبه) به ریاست وی برگزار شد با اشاره به مسایل مطرح شده در جلسه در خصوص خشکسالی و دغدغه دامداران گفت: شیر و لبنیات امروز بخش مهمی از سفره مردم و سبد خانوار را تشکیل می‌دهد و دولت اجازه نخواهد داد دامداران و عشایر در فشار‌های ناشی از خشکسالی تنها بمانند.
وی افزود: تلاش خواهیم کرد جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های ذیربط برای بررسی مشکلات دامداران برگزار کنیم و تدابیری بیندیشیم که هم دغدغه دامداران به حداقل برسد و هم مردم و مصرف کنندگان شیر و لبنیات تحت فشار قرار نگیرند.
معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به گزارش‌های وزارت صنعت، معدن وتجارت در خصوص میزان ذخایر کالا‌های اساسی خاطرنشان کرد: میزان ذخایر کالا‌های اساسی باید همواره اطمینان بخش باشد و وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی با تامین بموقع کالا‌های مذکور نباید اجازه دهند که میزان این ذخایر کاهش پیدا کند.
اقای جهانگیری با قدردانی از بانک مرکزی به خاطر تلاش در جهت تأمین ارز مورد نیاز کالا‌های اساسی در سال‌های اخیر گفت: وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید نظارت و کنترل دقیقی بر تأمین کالا‌های اساسی و موجودی این کالا‌ها داشته باشند تا برای مردم دغدغه‌ای در خصوص تأمین این اقلام به وجود نیابد.
در این جلسه که وزرای دادگستری و صنعت، معدن تجارت، رئیس سازمان غذا و دارو و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی نیز حضور داشتند، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گزارشی از میزان ذخایر کالا‌های اساسی و روند واردات این اقلام ارائه کرد.
در این نشست همچنین در خصوص مسایل و مشکلات دامداران نظیر خشکسالی و تأمین علوفه بحث و تبادل نظر شد و مقرر شد این موضوع به صورت جامع در جلسه‌ای جداگانه بررسی شود و پس از ارائه پیشنهادات دستگاه‌های ذیربط، تصمیمات لازم برای حل این مسایل اتخاذ گردد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °