اولویت‌های روابط ایران و هند از نظر رئیس جمهور منتخب
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۱۰۹۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۱
سید ابراهیم رئیسی گفت: ثبات و پایداری روابط به ویژه در زمینه اقتصادی در گرو تنظیم روابط، صرفا با معیار منافع تهران-دهلی‌نو است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس جمهور منتخب بعد از ظهر امروز چهارشنبه در دیدار سوبرامانیام جایشانکار وزیر امور خارجه هند، افزود: امنیت جمعی با حضور کشور‌های منطقه، از جمله ایران و هند به عنوان دو بازیگر مهم منطقه‌ای و نیز تعاملات گسترده اقتصادی از اولویت‌های مهم در روابط دو کشور است.

دکتر رئیسی همچنین تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از ثبات، امنیت و آرامش در افغانستان حمایت می‌کند.

حجت الاسلام رئیسی اظهار داشت: امروز به اعتراف خود آمریکایی‌ها سیاست فشار حداکثری علیه ایران شکست خورده است و جمهوری اسلامی ایران مسیر پیشرفت را با قدرت ادامه خواهد داد.

سوبرامانیام جایشانکار وزیر امور خارجه هند نیز در این دیدار پس از تسلیم پیام کتبی نارندرا مودی نخست وزیر هند، از سید ابراهیم رئیسی برای به حضور پذیرفتن او سپاسگزاری کرد.

جایشانکار گفت: برای ایران و هند به عنوان دو شریک منطقه‌ای بسیار نزدیک، حیاتی است که در زمینه مقابله با چالش‌های مختلف با هم همکاری کنند.

وزیر خارجه هند با اشاره به این که در شرایط کنونی وضعیت افغانستان بسیار جدی است، تصریح کرد: همسایگان افغانستان برای حل مشکلات این کشور باید با هم همکاری کنند.

او با اعلام دعوت رسمی نخست وزیر هند از دکتر رئیسی برای سفر به این کشور به عنوان رئیس جمهور جدید ایران، اظهار داشت: آقای نخست وزیر در پیام خود ابراز اطمینان کرده‌اند که روابط قدرتمندانه ایران و هند با مدیریت شما به رشد و گسترش خود ادامه خواهد داد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °