افتتاح ۵ طرح بزرگ صنعتی و تولیدی در استان کرمان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 30 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۱۱۳۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹
بهره‌برداری از ۵ پروژه صنعتی و تولیدی بزرگ در استان کرمان با فرمان رئیس جمهور و از طریق ویدئوکنفرانس آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، روز پنج شنبه در هفتاد و نهمین هفته پویش ملی تدبیر و امید برای جهش تولید، فرمان افتتاح رسمی ۵ پروژه ملی صنعتی و تولیدی را در استان کرمان صادر کرد.

مجتمع فولادسازی زرند، واحد خنک‌سازی کک به روش خشک، تجهیز ناوگان عملیات معدنی کارآوران، مجتمع تولید مس کاتدی بابک مس ایرانیان و مجتمع پخت آهک و دومولیت ممرادکو ۵ پروژه‌ای هستند که در حوزه صنعت و معدن امروز بهره‌برداری رسمی از آن‌ها آغاز شد.

برای اجرای این طرح‌ها در مجموع ۴۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده و با بهره‌برداری از آن‌ها برای ۴ هزار و ۱۵۰ نفر اشتغال پایدار و مستقیم ایجاد می‌شود.
 
رئیس جمهور افتتاح ۴۰ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه در یک استان و در یک روز را نشانگر کارآمدی ملت و دولت دانست.

آقای حسن روحانی امروز درمراسم افتتاح و بهره برداری از طرح‌های ملی وزارت صنعت، معدن و تجارت در استان کرمان که به صورت ویدئوکنفرانسی انجام شد گفت: از سال ۹۹ تاکنون این افتتاح‌ها به طور منظم ادامه پیدا کرده و امروز هفتاد و نهمین افتتاحی است که صورت گرفت و هفته‌های پیش رو نیز تا آخرین روز فرصت دولت، طرح‌های مهم افتتاح خواهد شد.
آقای روحانی با اشاره به اینکه افتتاح این طرح‌ها یک معنا و مفهوم بسیار مهمی هم برای دوستان و هم برای دشمنان ما دارد افزود: برای دوستان ما این پیام را دارد که ملت بزرگ ایران با استعداد خود و با شرکت‌های دانش بنیان، بانک‌ها، سرمایه گذاری‌ها، بورس و حضور مردم، استفاده بهینه و درست از همه امکانات کشور و تکنولوژی‌های مهم، قادر است در شرایط جنگ اقتصادی تولید و جهش تولید را به پیش براند و هر روز و هر هفته شاهد افتتاح‌های بسیار مهم در کشورمان باشیم.
رئیس جمهور گفت: مردم ما شاهد هستند که امروز ۴۰ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه در یک روز و در یک استان افتتاح می‌شود، این نشانگر توانمندی ملت و برنامه ریزی درست دولت و کارآمدی دولت و ملت می‌باشد.
آقای روحانی افزود: دولت و مردم در کنار همدیگر در سخت‌ترین شرایط مهم‌ترین پروژه‌ها را به ثمر رساندند.
رئیس جمهور گفت: اینکه ما برای اولین بار بعد از پیروزی انقلاب یک مجتمع بزرگ فولادی و طرح کوره بلند افتتاح می‌کنیم نشانگر این است که مردم، جوانان، مهندسین و کارگران ما برای سربلندی ایران عزیز آنی درنگ نمی‌کنند و راه و مسیر خود را ادامه می‌دهند.
آقای روحانی افزود: در طرح‌های امروز علاوه بر اینکه موضوع کوره بلند برای ما بعد از انقلاب، اولین کار عظیم و بزرگ صنعتی بود در جایی افتتاح می‌شود که ما دارای ذغال سنگ هستیم و می‌توانیم استفاده کنیم و باید از این انرژی هم بهره برداری و استفاده شود.
رئیس جمهور گفت: می‌توان در یک سرمایه گذاری بزرگ با سرمایه گذاری‌های خرد به راحتی یک سرمایه بزرگ را تولید کرد و طرح بزرگ را به ثمر رساند.
آقای روحانی افزود: همچنین می‌توان از پول و مشارکت مردم استفاده کرد و یک طرح عظیم و بزرگ را به ثمر رساند و آن را در بورس و فرابورس عرضه کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶.۵۱°    ۱۷.۷۹°