جزئیات کاهش ساعت ادارات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۱۱۷۲
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۲
جزئیات کاهش ساعت ادارات به استانداران سراسر کشور، ابلاغ شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بر این اساس، تا پایان مرداد ساعت کار ادارات و بانک‌ها از ۷ صبح تا ۱۳ خواهد بود و پنجشنبه‌ها هم ادارات و بانک‌ها تعطیل خواهند بود.
 
همچنین بعد از ساعت ۱۳، همه تجهیزات برقی ادارات باید خاموش شوند و شرکت‌های برق منطقه‌ای، موظفند برق متخلفان را قطع کنند. البته دستگاه‌های خدمات رسان اضطراری، از مفاد این دستورالعمل مستثنی هستند. همچنین تاکید شده، دستور‌ها و ابلاغیه‌های مرکز دیسپچینگ برق کشور، برای همه مدیران صنعت برق و مشترکان بزرگ، لازم الاجراست.

با توجه به تغییر ساعت کاری ادارات، ساعت اجرای طرح ترافیک در پایتخت از فردا شنبه از ۸:۳۰ تا ۱۶ خواهد بود. معاون شهردار تهران با اعلام این خبر گفت: برای سهولت در تردد شهروندان از ساعت ۸:۳۰ و تا ۱۳، یک بار خروج خودرو‌ها از طرح ترافیک رایگان است.
 
مدیرکل دفتر برنامه ریزی وزارت کشور هم گفت: بخشنامه تعیین تکلیف ساعات کار اداری تا پایان مرداد به استانداران ابلاغ شد.

خانم زارع افزود: در اجرای مصوبات شورایعالی امنیت ملی و هیأت محترم دولت، بخشنامه تعیین ساعات کار اداری تا پایان مرداد، از سوی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور به استانداران سراسر کشور ابلاغ شد.

وی ادامه داد: در بخشنامه ابلاغی توسط آقای جواد ناصریان؛ معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور، ساعات کار اداری تا پایان مرداد، از شنبه تا چهارشنبه ۷ صبح تا ۱۳ تعیین شده است.

خانم زارع گفت: دستگاه‌های خدمات رسان و اضطراری از جمله آتش نشانی و مراکز بهداشتی- درمانی از شمول این بخشنامه مستثنی هستند و بعلاوه دستگاه‌های مشمول بخشنامه نیز، باید شرایطی اتخاذ کنند تا حداکثر خدمات در کوتاهترین زمان به ذینفعان با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ارایه شود.
 
و خبر دیگر اینکه در خوزستان با توجه به گرمای هوا در روز شنبه استانداری اعلام کرد: ادارات و دستگاه‌های اجرایی ۱۸ شهرستان استان از جمله اهواز، آبادان، خرمشهر، دزفول، دشت‌آزادگان، هویزه، شوش فردا شنبه تعطیل خواهد بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۷۹°    ۱۰.۹۹°