۶.۵ میلیون تن کالا در انتظار ورود به کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 08 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۱۲۱۲
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۴
معاون فنی گمرک کشور گفت: جمع کالا‌های رسوبی در گمرکات کشور شامل موجودی، پای اسکله و منتظر در لنگرگاه به ۶.۵ میلیون تن رسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "مهراد جمال ارونقی" در ارتباط تصویری با برنامه زنده گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر، درباره وضعیت انباشت کالا‌های اساسی در گمرکات کشور گفت: متاسفانه از ۱۰ روز پیش تاکنون میزان رسوب کالا‌ها در "گمرکات" کشور بیشتر شده و جمع کالا‌ها شامل موجودی، پای اسکله و منتظر در لنگرگاه به ۶.۵ میلیون تن رسیده است. با احتساب کالا‌های اساسی گمرکات داخل کشور میزان مذکور از ۷ میلیون تن هم می گذرد که در نوع خود یک رکورد است.
 
معاون فنی گمرک کشور گفت: هم اکنون ۱۷ فروند شناور در حال تخلیه ۴۰۰ هزار تن کالای اساسی هستند و متاسفانه ۲۹ فروند کشتی یک میلیون و ۴۵۰ هزار تن کالای اساسی را در خود جای داده است و منتظر تخلیه بار در لنگرگاه‌ها هستند و این میزان بیشترین میزان انباشت کالا‌های اساسی از ابتدا تاکنون است.

وی افزود: به دلیل تکمیل ظرفیت انبار‌های بندر امام خمینی، کالا‌ها در محوطه‌های روباز تخلیه می‌شوند و این وضع هشدار است.

الان ۴ میلیون ۱۰۰ هزار تن کالا در گمرک انباشته شده است
در ادامه حسن عباسی معروفان مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهادکشاورزی که بصورت حضوری مهمان این برنامه بود گفت: روزانه ۴۴ هزار تن کالا مصرف کشور در ۴ نهاده است.
وی با بیان اینکه سالانه در حدود ۲.۵ تا ۳ میلیون تن کالا که در بندر ماندگاری داشته باشد داریم و این امری طبیعی است، گفت: سالانه ۲۵ میلیون تن کالا وارد می‌کنیم که تقسیم بر ۱۲ ماه کنیم حدود ۲ میلیون تن می‌شود یعنی ماهانه این مقدار کالای اساسی باید از گمرکات ترخیص شود.
این مقام مسئول افزود: الان ۴ میلیون ۱۰۰ هزار تن کالا که مربوط به ۴ نهاده است در بنادر انباشته شده است و معلوم هم هست که این کالا‌ها به چه کسی تعلق دارد و با چه ارزی خریداری شده است.
 
در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲ هزار کامیون از پایانه خارج شده اند
داریوش امانی رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای که بصورت تصویری در این برنامه حضور یافت گفت: سال گذشته ۵۰۲ میلیون تن جابجایی کالا داشتیم که ۲۵ میلیون تن آن کالای اساسی بوده است.
به گفته وی در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲ هزار کامیون برای بارگیری کالا‌های اساسی از پایانه خارج شده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: واقعا دستگاه‌های مربوطه باید با هم بنشینند و به تفاهم برسند اینکه راننده بخواهد در گرمای بالای ۵۰ درجه بندر امام پای باسکول منتظر بماند، در تسریع فرآیند مشکل ایجاد می‌کند.
وی در بخش دیگری از سخنانش پرسید: چطور ناوگان حمل و نقل کرایه اش برای بخش خصوصی می‌صرفد، ولی برای بخش دولتی این کرایه نمی‌صرفد یا اینکه چرا آقایان فقط یک یا دو شرکت حمل و نقل را انتخاب می‌کنند و شرکت‌های حمل و نقل بیشتری را انتخاب نمی‌کنند.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °