بزرگترین کاروان ایران در راه المپیک ۲۰۲۰
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۱۲۲۶
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ تير ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۲
دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: با حذف دو سهیمه المپیکی بزرگترین کاروان ۶۶ نفری ایران عازم رقایت‌های المپیک ژاپن می‌شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "کیکاوس سعیدی" در گفتگو با نبض ورزش از نخستین گروه ورزشکاران ایران به ژاپن در ۲۶ تیر ماه خبر داد و گفت: تاکنون ۶۸ سهمیه المپیک بدست آمده است و ۵۷ آقا و ۱۱ خانم در ۱۶ رشته ورزشی مشخص شده است.

دبیرکل کمیته ملی المپیک افزود: اعزام ورزشکاران در ۱۴ مسیر پروازی صورت می‌گیرد.
او نخستین کاروان ۵۷ نفره ورزشکار کشورمان به توکیو را ۲۶ تیر ماه اعلام کرد و افزود: این کاروان شامل بهترین‌ها در هفت رشته ورزشی است.

با تعویق یک ساله المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا، این تورنمنت از ۱ تا ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰ و پارالمپیک نیز از دوم تا چهاردهم شهریورماه ۱۴۰۰در پایتخت ژاپن برگزار خواهد شد.

سعیدی در مورد کم و کیفت اجرای پروتکل‌های بهداشتی در ژاپن گفت و افزود: "نصرالله سجادی"، سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک توکیو۲۰۲۰ "هانیه رستمیان" بانوی تیرانداز و "صمد نیکخواه بهرامی"کاپیتان تیم ملی بسکتبال عهده‌دار پرچمداری کاروان ایران در بازی‌های المپیک توکیو هستند.

دبیرکل کمیته ملی المپیک با بیان اینکه ایران تاکنون در ۱۴ المپیک شرکت کرده است، افزود: امسال ایران بزرگترین کاروان ورزشی تاریخ خود به رقابت های المپیک را اعزام می‌کند. در این دوره از المپیک، ایران با کسب ۶۶ سهمیه و در ۱۶ رشته ورزشی شرکت می‌کند.
 
او در مورد دوپینک سهوی "بهمن عسکری" کاراته کای با سابقه تیم ملی و آسیب دیدگی خانم" جهانفکریان" وزنه بردار کشورمان گفت و افزود: متاسفانه سهمیه این دو نفر از دست رفت.
دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: کاروان ایران در مجموع در سه رشته تیمی حضور دارند و ۱۲ سهمیه به تیم والیبال، ۱۲ سهمیه به تیم بسکتبال و ۴ سهمیه به تیم شمشیربازی تعلق دارد. ایران در المپیک ریو ۶۴ سهمیه گرفته بود.

سعیدی گفت: تیم رسانه‌های اعزامی به رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ ژاپن نیز ۲۰ نفرند.
 
دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: براساس تصمیم هیات اجرایی کمیته ملی المپیک ایران، برای کسب مدال طلا در المپیک توکیو مبلغ ۱۰ هزار یورو، برای نقره ۵ هزار یورو و برای برنز ۳۵۰۰ یورو در نظر گرفته شده است که قرار است پای سکو پرداخت شود.
او افزود: علاوه بر این وزارت ورزش هم برای نفرات طلایی ۲ میلیارد تومان، نفرات نقره‌ای ۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان و نفرات با کسب مدال برنز ۷۵۰ میلیون تومان پرداخت می‌کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱.۷۹°    ۱۴.۹۹°